דף הבית / חדשות בחקלאות / האם יחליפו שדות סולאריים את שדות החקלאות בעמק החולה?

האם יחליפו שדות סולאריים את שדות החקלאות בעמק החולה?

החברה לפיתוח הגליל ומשקים & פרטנרס

ישתפו פעולה להקמת פרויקטים חדשניים

לניצול אנרגיית השמש והקמת שדות סולאריים

פרסום

 

על רקע מצב ענף החקלאות, ממשיכה ‘החברה לפיתוח הגליל’ לבחון חלופות ופתרונות יצירתיים. לצד חקלאות חכמה ומחקר ובוחנת פיתוח שדות סולאריים לניצול אנרגיית השמש בשטחים בעמק החולה, שכדאיות הגידולים החקלאיים בהם נמוכה.

‘החברה לפיתוח הגליל’ וחברת ‘משקים & פרטנר’ שבאחזקת משקי הקיבוצים, הציגו את שיתוף פעולה ובדיקת הקמת שדות סולאריים בגליל, בדגש על אזור עמק החולה, בכנס רב משתתפים שהתקיים במועצה האזורית הגליל העליון, בהשתתפות ראשי החברה לפיתוח הגליל ומועצה אזורית גליל עליון, חן מלמד יו”ר חברת משקים & פרטנרס, שחר בן מויאל מנכ”ל חברת משקים & פרטנרס, חוני קבלו ראש אגף אנרגיה מתחדשת ברשות החשמל ומולי שפיגל מהנדס הוועדה המקומית גליל עליון.

 

“אנו רואים בנושא שדות סולאריים תחום פיתוח משמעותי באזור” אומר שגב ירבעם, מנכ”ל החברה לפיתוח הגליל “אין לנו כל כוונה להחליף את הפעילות הפרטנית של הקיבוצים  בתחום זה, אלא להצטרף ולסייע באמצעות התארגנות אזורית“.

רונית בדלר, סמנכ”לית הפיתוח העסקי בחברה, שיזמה את הכנס הוסיפה: “כמו בפרויקטים אחרים, היוזמה האזורית היא מכפיל כוח ליישום ולהגעה לתוצאה הרצויה. החל מאיגום שטחים ובחינת היבטים רגולטוריים ועד הסדרת שימושים בקרקע ופעילות מול ועדות התכנון ומשרדי הממשלה, ביחד אנחנו חזקים יותר”.

 

החברה לפיתוח הגליל, יצרה שיתוף פעולה עם חברת ‘משקים & פרטנרס’, מהחברות המובילות בארץ בתחום האנרגיה הסולארית, שבבעלות משקי הקיבוצים, משקי הדרום ומשקי הנגב, הנמצאת בימים אלו בתהליך הקמת פרויקטים סולאריים בהיקף של כ-50 מגוואט ומחזיקה בצבר פרויקטים בהיקף של כ- 170 מגוואט.

 

מנכ”ל ‘משקים & פרטנרס’ שחר בן מויאל אמר בכנס: “מול היעדים אליהם התחייבה ישראל בתחום האנרגיה המתחדשת והמיצוי המתקרב של הפוטנציאל בדרום הארץ ושל שטחי גגות פנויים, אנו רואים הזדמנות גדולה לפרויקטים של שדות סולאריים בגליל ”

פרסום

חן מלמד יו”ר ‘משקים & פרטנרס’: “שיתוף פעולה עם גופים אזוריים הוא חלק מהאג’נדה שלנו. אנשי הגליל העליון הבהירו לנו היטב את הייחוד והרגישויות הסביבתיות, וחובת ההוכחה עלינו”.

 

ב’חברה לפיתוח הגליל’ מציינים, כי הכנס, שכלל התייחסויות להיבטים המשפטיים ולעמדת רשות החשמל, הינו רק יריית פתיחה בפרויקט “המטרה היא קודם כל לתת מידע בנושא, כאשר בשלב הבא נצא למהלך של מיפוי האזור, על מנת לאתר ולהתמקד באזורים שיש להם סבירות להגיע ליישום מהיר יותר” אומרת רונית בדלר.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *