דף הבית / חדשות בחקלאות / דיון על עתידה של החקלאות- במרכזו של טקס הפתיחה לפסטיבל הבננה בעמק הירדן
2. ח"כ יצחק וקנין ומנשה שלום מנכ"ל צמח מפעלים

דיון על עתידה של החקלאות- במרכזו של טקס הפתיחה לפסטיבל הבננה בעמק הירדן

לאירוע הפתיחה של פסטיבל הבננה שנערך ביום חמישי 17/1 הוזמנו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ח”כ עופר שלח וסגן שר הדתות וח”כ יצחק וקנין. יחד עם ראש המועצה עידן גרינבאום ומנשה שלום מנכ”ל צמח מפעלים אזורים ומשקי עמק הירדן, עלו לבמה לשאת דברים בפני  בכירי ענף הבננות וחקלאות האזור.

הנואמים התייחסו למצב החקלאות בארץ והסכנות שמביאות איתן גזירות שונות ודחיקת החקלאות למצב אל חזור ממנה לא תוכל להשתקם. מנכ”ל צמח מפעלים מנשה שלום ביקש מהנוכחים “לא רק לדבר אלא גם לפעול ולעשות מעשיים קונקרטיים בשטח”.

האירוע פתח את פסטיבל הבננה המתקיים זו השנה הרביעית בעמק הירדן, במהלכו התקיימו מגוון הופעות ביניהם מוקי ואפרת גוש סדנאות, סיורים, אירועי ספורט ואירועי חקלאות על טהרת פרי הבננה בתמיכת קבוצת צמח מפעלים.

פרסום

במהלך אירוע הפתיחה נערך טקס הענקת תעודות הוקרה ליקירי ענף הבננות והושקה תערוכת הצילומים ‘תמוננה’, מיצג חברתי של תושבי עמק הירדן בתמונות עם פרי הבננה.

מנשה שלום מנכ”ל צמח מפעלים: מעצבי המדינות הכלכלית נחושים לפתוח את השוק ליבוא בלתי מרוסן ובלתי מתוכנן של תוצרת חקלאית. אנו החקלאים תומכים בהורדת יוקר המחייה והרצון להוזיל את סל המוצרים הישראלי, אבל לא מוכנים שיהפכו אותנו למטרה, בסופו של יום החקלאי הוא החוליה הכי קטנה והכי פחות יקרה בשרשרת”

בהתייחסו לתיקון 27 של חוק המים אמר: “אופן יישומו ותכליתו מהווים פגיעה קשה בכל האזוריים הצפון מזרחיים של המדינה, עוד תוספת קטנה למחיר המים והעמק הזה יחזור להיות מדבר.

אך אנחנו בצמח מפעלים יחד עם תושבי העמק לא יושבים בחיבוק ידיים ופנינו תמיד קדימה, את שנת 2019 פתחנו עם הקמת חברה חדשה בשם “צמח שיווק תוצרת חקלאית” אשר מטרתה ריכוז ושיווק תוצרת חקלאית של המשקים בקבוצה ומחוצה לה, במטרה למקסם את פרנסת החקלאים.

בנוסף הקמנו כאן ממש במתחם מכללת כנרת ומפעלי צמח מרכז חדשות ויזמות בתחום ה- AGRO TECH  שיחזק את האזור ויחבר את האקדמיה המחקר והטכנולוגיה דרך טיפוח יזמות ומינוף של סטרטאפים למורשת ולידע החקלאי הקיים אצלנו.”

ח”כ איציק וקנין: “אני לא פורש מהחיים הפוליטיים ואני עושה הכל על מנת להיות שר החקלאות הבא, למדינת ישראל ללא ההתיישבות החקלאית אין זכות קיום.”

פרסום

ח”כ עופר שלח: החקלאות והחקלאים הם העתיד של מדינת ישראל ואם נתחיל להתייחס לחקלאות כאל משהו שהוא מפתח למה שיהיה עתיד אז נשנה את היחס לחקלאות, ונשנה את העתיד של מדינת ישראל. השאלה של האכלת עולם של 7 מיליארד היא בעיה עולמית אני רואה בזה הזדמנות עצומה, אנו מדינה צעירה , חברה טכנולוגית וקהילה ייזמית , אם ננצל נכון את הדברים הללו ישראל תוכל להיות מעצמה עולמית בתחום. מרכז הכובד של החקלאות הטכנולוגית צריך להיות כאן בעמק הירדן, רמת הגולן והגליל.”

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס לסוגיות הפוליטיות של ימינו ועל הבחירות לכנסת הקרובות: “הגיע הזמן לעשות פרצת דרך. אם מישהו חושב שניתן לגרור את המדינה למצב שבו חיים יותר לא יהודים מיהודים והיא תישאר מדינה יהודית ודמוקרטית הוא טועה. המבחן האמתי שלנו הוא המבחן הזה, אם נהיה מספיק אמיצים להביט במציאות, נצטרך ללכת לצעד להקמת מדינה פלסטינית בחלק משטחי יהודה ושומרון, אין לנו ברירה אנחנו חייבים לחלק את המדינה שלנו.

בהתייחס להכרעה בתיקי נתניהו אמר: “אני מקווה שהאנשים האמונים על ההחלטות מהסוג הזה יחליטו מהר, כי אני זוכר מקרים שבהם הם החליטו מהר מידי, שיעשו את זה מהר ועם ישראל יחליט, ואם יחליט נכון הם נגיע להחלפת הנהגת המדינה. אני רואה בימים האחרונים את ההתגייסות האמוציונלית והאלימה נגד הרמטכ”ל לשעבר, כל ההשמצות וההכפשות למי שהיה המפקד העליון של צה”ל, כל החשבונות הקטנים וההתקפות האישיות ע”י אנשים אשר מתיימרים לשאת באחריות העליונה עבור מדינת ישראל הם דברים בזויים שצריך להפסק מיד.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *