דף הבית / חדשות בחקלאות / ג’מייקה מתבשמת מתעשיית הקנאביס הישראלית

ג’מייקה מתבשמת מתעשיית הקנאביס הישראלית

שר החקלאות והתעשייה של ג’מייקה, אודלי שאוו, פתח את ביקורו בישראל בסיור במעבדת Lumir Lab בירושלים, המתמחה בחקר הקנאביס הרפואי. לשר התלוו פקידים בכירים מממשלת ג’מייקה, ובהם מנכ”ל הרשות לרישוי קנאביס בג’מייקה, מנכ”ל רשות הפיתוח הכלכלי, נשיא המכללה לחקלאות ומדע, וכן אנשי עסקים ומנהלי חברות בתחומי החקלאות והתעשייה.

השר וחברי המשלחת גילו ענין רב בהרחבת השימושים בצמח הקנאביס לתחומי רפואה נוספים ובמחקר הבינלאומי המתפתח וציינו את הפוטנציאל העצום הן בפיתוח כלכלי של המדינות המגדלות קנאביס והן בהקלה על סבלם של חולים.

את הביקור ארחו פרופ’ לומיר הנוש, מהחוקרים הידועים והותיקים בעולם בחקר הקנבינואידים, החומרים הפעילים שבצמח הקנאביס, ויותם הוד מנכ”ל Lumir Lab.

פרסום

מעבדת Lumir Lab פועלת בפארק הביוטכנולוגיה בקמפוס האוניברסיטה העברית הדסה עין כרם, ומקיימת שיתופי פעולה עם חוקרים ומעבדות ברחבי העולם, לטובת פיתוח מוצרים מבוססי קנאביס בעלי הוכחה קלינית. ב-49 שנותיו כחוקר קנאביס כתב פרופ’ הנוש מאות מאמרים, ותגליותיו מהוות את היסודות שהביאו ללגיטימציה של קנאביס כטיפול רפואי למגוון של מחלות וסימפטומים ברחבי העולם.

יותם הוד, מנכ”ל Lumir Lab, אמר: “קנאביס הוא גורם משמעותי בתרבות ובהיסטוריה הג’מייקנית, שלאחרונה הסדירה תכנית קנאביס רפואי במטרה לספק חומר גלם לשווקים הנפתחים ברחבי העולם. הידע האדיר שנצבר בג’מייקה כחלק מהשימוש בקנאביס בחלק ארי של בתי האב, והגנטיקה הייחודית של צמחי קנאביס שקיימים רק בג’מייקה, בשילוב עם היכולות המדעיות הייחודיות ש-Lumir Lab  מספקת – מהווים שיתוף פעולה ייחודי במינו שיביא לפיתוח של מוצרים מתקדמים.”רים מתקדמים.”

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *