דף הבית / חדשות בחקלאות / גילוי נמלת האש הקטנה בכמה מוקדים במשתלות באזור ירושלים

גילוי נמלת האש הקטנה בכמה מוקדים במשתלות באזור ירושלים

המשרד להגנת הסביבה מדווח על גילוי נמלת האש הקטנה בכמה מוקדים במשתלות באזור ירושלים; איתרתם מפגע? הודיעו למוקדי החירום של הרשות המקומית הרלוונטית או למוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה

נמלת האש הקטנה נמצאה בשתי משתלות באזור ירושלים: משתלת פולק, בסמוך ליישוב מסילת ציון ומשתלת “ירוק במדבר” שביישוב תקוע * חשש להימצאות הנמלה הקטנה ביישובי האזור בגוש עציון, מטה יהודה וירושלים * המשרד להגנת הסביבה מבקש מהציבור שרכש עציצים ושתילים מן המשתלות המוזכרות בתקופה האחרונה לנקוט ערנות ולבדוק אם הם נגועים בנמלת האש הקטנה

המשרד להגנת הסביבה מתריע בפני הציבור על זיהוי מספר מוקדים במשתלות באזור ירושלים של נגיעות בנמלת האש הקטנה.

פרסום

במהלך סיורים שערכו מפקחי המשרד להגנת הסביבה בחודש האחרון, התגלו מוקדים של נמלת האש בשתי משתלות באזור ירושלים: משתלת פולק בסמוך ליישוב מסילת ציון, ומשתלת “ירוק במדבר” שביישוב תקוע.

משום כך, יש חשש כי הנמלה נמצאת ביישובי האזור: במועצה האזורית גוש עציון, ביישובי המועצה האזורית מטה יהודה, ירושלים והסביבה. המשרד מדגיש כי זיהוי מוקדם של המוקדים וביצוע פעולות מניעה וזהירות עשויים למנוע המשך התפשטות הנמלה בסביבת השטח הנגוע.

המשתלות קיבלו הנחיות מהמשרד להגנת הסביבה על איסור מכירת צמחים מהאזורים הנגועים ונדרשו לטפל במפגעים עד להכחדת הנמלה משטחן, והמשרד עוקב אחר טיפול המשתלות בנושא באופן רציף.

המשרד להגנת הסביבה מבקש מהציבור שרכש עציצים ושתילים מן המשתלות המוזכרות בתקופה האחרונה לנקוט ערנות, לבדוק אם הם נגועים בנמלה, ולעדכן בהתאם את הרשות המקומית ואת המשרד להגנת הסביבה – על מנת לקבל הנחיות כיצד לטפל במפגע ולמנוע את התפשטותו. להודעה על איתור המפגע יש להתקשר למוקדי החירום של הרשויות המקומיות או למוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה בטלפון *6911.

על נמלת האש הקטנה:

נמלת האש הקטנה מוגדרת בעולם כאחד מ-100 המינים הפולשים המסוכנים לסביבה. הנמלה אינה מעבירה מחלות, אולם היא מהווה מפגע תברואי, ועקיצותיה כואבות מאוד ויוצרות מעין כוויה.

פרסום

תיאור הנמלה וההנחיות לטיפול במפגע מפורטים בקישור הבא באתר המשרד להגנת הסביבה:

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/PestControl/Pests/Pages/LittleFireAnt.aspx

רשימת תכשירי הדברה בציון מיוחד שהם מיועדים להדברת נמלת האש הקטנה נמצאת במערכת חיפוש תכשירי הדברה באתר המשרד להגנת הסביבה. המשותף לכל התכשירים הוא כי הם פיתיון רעיל שהנמלים אוספות לקן וכך נפגעת גם המלכה – לא רק הפועלות.

כטיפול ראשוני מומלץ להדביר את נמלת האש הקטנה בעזרת פיתיונות גרגריים מחוץ לבית בכל שטח הגינה והחצר. אם טיפול זה לא פתר את הבעיה, אפשר לפזר פיתיונות גרגריים או פיתיון ג’ל גם בתוך הבית, לפי ההנחיות. השימוש בחלק מהתכשירים מותר לקהל הרחב, אולם אפשר להזמין איש מקצוע – מדביר מוסמך בעל רישיון הדברה בתוקף מהמשרד להגנת הסביבה. במקרים של נגיעּות קשה מומלץ להזמין מדביר מוסמך שיעשה ניטור מקיף ויטפל בכל השטח.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

תגובה אחת

  1. במקרה שעושים הדברה בצורה יעילה מיד עם גילויי סימני נגיעות ראשונים תמנע התבססות הנמלה באזור.
    אלעד אורי – ג’וק בראש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *