גידולי חורף בשיא הקיץ

הבשורה מהגולן:

במרום גולן מנצלים את הלילות הקרירים

 לפיתוח גידולים חקלאיים ייחודיים בשיא הקיץ

פרסום

לא רק תותי קיץ. לאחרונה החקלאות במרום גולן עם מו"פ צפון של החברה לפיתוח הגליל ומצעי הקרקע של טוף מרום גולן, זכו לתשבחות אודות למהלך פורץ הדרך לגידול תותים גם בחודשי הקיץ, אך עושה רושם שהתותים הם רק ההתחלה ובמרום גולן יחד עם מו"פ צפון וטוף מרום גולן מצליחים לפצח את נוסחת גידולי החורף ולגדלם גם בקיץ השרבי של מדינת ישראל. הבשורה החקלאית של מדינת ישראל לשנת 2016 מגיעה מהגולן!.

"למרום גולן יש יתרון משמעותי על פני כל אזור אחר במדינת ישראל והוא הלילות הקרירים כאן גם בשיאו של הקיץ, בחודש אוגוסט. כמו כן גלי החום כאן מתונים יחסית ובאמצעות טיפול נכון בגידולים ומחקר מעמיק שבוצע במו"פ צפון, אנחנו מצליחים לפצח את המגבלה העונתית ולגדל גם בקיץ גידולים שעד כה לא היו מחזיקים ממש מעמד" מסביר ערן פישר מרכז המטעים במרום גולן.

 בין הגידוליים הייחודיים בגולן ניתן להתרשם מהגידולים הבאים:

כרובית אלמוגים– כרובית בעלת מראה ייחודי הנחשבת לירק חדש יחסית בישראל וטעמה מעין שילוב מעודן בין ברוקולי וכרובית. לכרובית האלמוגים צבע ירוק בהיר ועלים ירוקים. הכרובית גדלה בארץ רק בחודשי החורף, אך השנה הקימו במרום גולן חווה ניסיונית לגידול כרובית האלמוגים על שטח של 2 דונם ועד כה הניסיון מוכתר בהצלחה רבה והכרובית המיוחדת צפויה להיכנס לשלב הגידול המסחרי בחודשי הקיץ כבר בשנה הבאה!.

פרסום

גידול פורץ דרך נוסף הינו תותי הקיץ.לאחר שעברו אשתקד את שלב הניסוי בהצלחה רבה, משווקים בימים אלו לראשונה תותים הגדלים בגולן בחודשי הקיץ. במהלך חודשים יוני-אוקטובר ישווקו כ- 7.5 טון תותי קיץ הגדלים על שטח של 3 דונמים ומניבים כ- 7.5 טון תותי קיץ מתוקים ויפים. הגידול מתבצע בשני אופנים: אדמה טבעית ומצע טוף מנותק מהאדמה המאפשר נגישות רבה וכן חיסכון במשק המים.

 חסה קייצית-ירק מאוד פופולארי בישראל הינו החסה, אך בשיא הקיץ כשהטמפרטורות עולות בצורה קיצונית, החום הישראלי מנצח את הירק והחסה לא מצליחה לשרוד, מה שמאפשר לנו הצרכנים לקנות רק חסות קטנות, שבריריות ונפולות. לאחר מחקר מעמיק של מו"פ צפון, הצליחו במרום גולן לגדל השנה לראשונה חסה שזכתה לשם 'חסה קיצית', מסוגי נגה ואסף על שטח של 7 דונם של גידול עם תוצאות פורצות דרך. חסה ענקית (כ-800 גרם ליחידה!), חזקה, יציבה ויפה במיוחד הגדלה גם בשיאו של חודש אוגוסט. החסה הקיצית הגדלה במרום גולן אינה סובלת ממכות חום הנפוצות בכל אזור אחר בארץ בתקופה זו של השנה ומסופקת  ללקוח כשהיא נקיה מאוד, רעננה, חזקה ויציבה.

גידול החסה הינו תוצר של רעיון שעלה במוחו של ניר רובין, מנהל תחום הנישה במרום גולן, שראה בתנאי מזג האוויר בגולן יתרון משמעותי לגידול חסה והחליט לעשות שנת ניסיון בגידול זה. כבר השנה, במהלך אותה שנת ניסיון ישווקו כ- 100 אלף ראשי חסה לצרכנים  תחת המותג "מרום גולן ירקות".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים