דף הבית / חדשות בחקלאות / בעקבות דיונים בין קנט וארגון מגדלי הירקות: קנט מציעה ביטוח בתנאים משופרים לבתי צמיחה

בעקבות דיונים בין קנט וארגון מגדלי הירקות: קנט מציעה ביטוח בתנאים משופרים לבתי צמיחה

מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי במהלך השנה החולפת התקבלו בחברה דיווחים על קריסת בתי רשת, חממות ומנהרות. במרבית המקרים קריסת המבנים הייתה כתוצאה מרוחות עזות וממקרי ברד שהסבו נזקים גדולים לחממות ולגידולים עצמם. עוד עולה כי במקרים רבים בתי הצמיחה לא היו מבוטחים. חשוב לציין כי מעבר לנזק הכלכלי הגדול לבית צמיחה שקרס, במקרה של נזק לגידולים מבוטחים כתוצאה מהתמוטטות של מבנה שאינו מבוטח, ההשתתפות העצמית של החקלאי גדלה.

 

על מנת ליהנות ממענה ביטוחי מקיף, שקט נפשי ורשת ביטחון כלכלית מלאה, ביטוח הגידולים בלבד, אינו מספק. להגנה מיטבית על ההשקעות הכלכליות הרבות קנט ממליצה לרכוש ביטוח לבתי הצמיחה. עלות הביטוח נמוכה אולם במקרה של נזק לבית צמיחה היא מונעת פגיעה כלכלית שעלולה להגיע לסכומים גבוהים. ביטוח בתי הצמיחה מכסה נזקים כתוצאה מברד, סערה, שיטפון, שלג, אש ופגיעה תאונתית.

פרסום

 

לאור זאת ובהמשך לדיונים שהתקיימו בין ארגון מגדלי הירקות ובין קנט הוחלט להציע ביטוח בתנאים משופרים עבור בתי הצמיחה למצטרפים חדשים וכן לשפר את תנאי הביטוח למבוטחים וותיקים. ההצטרפות לביטוח עבור מגדלים חדשים תהיה בהנחה משמעותית כאשר תוקף ההצעה היא עד לתאריך 15.10.18

 

בין השאר, הביטוח המשופר מציע הנחה של 30% בגובה הפרמיה לבתי צמיחה (חממות), לבתי רשת תינתן הנחה של 20% בפרמיית הביטוח ולמנהרות עבירות תינתן הנחה של 10% בפרמיית הביטוח.

 

להלן מספר דוגמאות:

סוג מבנהערך מבנה (₪/ד’)

דמי ביטוח לפי הנחה

(₪/ד’)

דמי ביטוח לאחר הנחה

(₪/ד’)

בתי רשת20,000500.00400.00
מנהרות עבירות25,000375.00337.50
בתי צמיחה50,000225.00157.50

 

 

פרסום

*ערכי המבנה בדמי הביטוח בטבלה הם לדוגמה בלבד, בכל מקרה ערכים אלו מותנים בסקר תקינות ושיערוך המבנים ע”י סוקר קנט.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *