בכירי משרד החקלאות נועדו עם ראשי החברה לפיתוח הגליל

ביום ראשון האחרון, אירחו בחברה לפיתוח הגליל את מנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, מנהל מרחב הצפון בחטיבה להתיישבות יואב אריאל, יוסי נקש מנהל אזור הגולן בחטיבה להתיישבות ומנהל מחוז צפון במשרד החקלאות- עמיר אנטלר, לפגישת עבודה נוספת כחלק מסדרת פגישות שהתקיימו לאחרונה בין הצוותים. כמו כן השתתפו במפגש מנהלי תאגידי המזון שבבעלות קיבוצי הגולן והגליל העליון, עוף הגליל, בראשית, יקבי רמת הגולן והדרי גליל.

יו"ר החברה לפיתוח הגליל, אורי דורמן וסמנכ"ל החקלאות עמוס לוין, הציגו בפני האורחים ממשרד החקלאות את האינטרסים החקלאיים בגליל ובגולן וכן את הצורך בסיוע תקציבי לעידוד החקלאות בגליל ובגולן רגע לפני סגירת תקציב המדינה לשנים 2017-2018, באמצעות תוכנית 5 שנתית לפיתוח חקלאות חדשנית ומתקדמת שהוגשה למשרד החקלאות על ידי ראשי המועצות האזוריות.

אורי דורמן, יו"ר החברה לפיתוח הגליל ציין: "החקלאים בישראל מתמודדים עם מכלול איומים של ייבוא מיותר ללא מכס, מחירי המים גבוהים, פערי תיווך וריכוזיות גבוהה בתחום המסחר הקמעונאי, עלות גבוהה של העסקת עובדים זרים, תמיכה אפסית ביצוא ועוד. אנו פועלים מול כל הגורמים, על מנת לאפשר את המשך קיום החקלאות בגליל ובגולן באמצעות ההזדמנויות שקיימות, והיתרונות היחסיים של האזור". עוד הוסיף דורמן, כי תוכנית הפיתוח שהוגשה תחזק את החקלאות "כגדר חיה" של הגבול הצפוני וחלק מהגבול המזרחי של מדינת ישראל. בנוסף היא תתרום לביטחון המזון של מדינת ישראל, מאחר והמוצרים החקלאות בגליל המזרחי ובגולן הינם מרכזיים בסל הצריכה של הירקות והפירות במדינת ישראל.

פרסום

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

מחקרים חדשים פורצי דרך הוצגו בכנס מיגל ה-19 ע"ש יעקב ארזי ז"ל

15 במאי 2024

חתימה על הצהרת כוונות עם רומניה לאספקת חיטה לישראל בעת חירום

12 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים