ביומיים האחרונים החלו חקלאי הקיבוץ בארי לזרוע חיטה בשדות,

בקיבוץ ש-90 מחבריו נרצחו בשבת השחורה וש-16 מתושביו עדיין בשבי, החלו בימים האחרונים לזרוע את שדות החיטה, שחלקם צמודים לגבול: ״נמשיך לעבוד ככל שניתן״. גם קטיף האבוקדו בקיבוץ בעיצומו וכך גם הפעילות של דפוס בארי
בקיבוץ בארי, שהותקף קשות בטבח ב-7 באוקטובר, החליטו לנצל את ימי הפסקת האש ולחזור עד כמה לעבוד בחקלאות. ביומיים האחרונים החלו חקלאי הקיבוץ לזרוע חיטה בשדות, גם באלו שקרובים יחסית לגבול הרצועה.

בימים הקרובים צפויים לזרוע בבארי 3,000 דונם חיטה, במקום 5,000 דונם בימים רגילים. "יצאנו לדרך וזה מאוד מרגש, ובטח שלא מובן מאליו", סיפר מוטי ברק, מנהל החקלאות של קיבוץ בארי. "לצערי אנחנו לא יכולים לזרוע בכל השדות שלנו, כי יש חלקות שהצבא פרש עליהן כוחות ואין אפשרות להיכנס. אנחנו בסך הכול צוות של עשרה אנשים שעובדים כאן בשדות, ואנחנו גם זורעים וגם מדשנים. יש עבודות גם ממערב וגם ממזרח לכביש 232״.

עוד אמר ברק כי "החלטנו לצאת לדרך ולנצל את ימי ההפוגה לפני שהלחימה תחודש. אנחנו לא מוותרים וממשיכים לעבוד ככל שניתן. ננצל כל יום של שקט לצורך עבודת האדמה". במקביל, בקיבוץ בארי גם נמשך קטיף האבוקדו ועד כה נקטפו אלפי טון אבוקדו.

פרסום

גם מפעל הדפוס הידוע של הקיבוץ עובד במתכונת כמעט מלאה. דפוס בארי היה אחד מהעסקים הראשונים שנפתחו מחדש בעוטף אחרי הטבח הנורא, כאשר שבוע ויום בלבד לאחר 7 באוקטובר הוא כבר אויש מחדש לראשונה על ידי החברים, שהחליטו לשוב להפעיל אותו על אף הסכנה ולמרות ההרס והזוועה שהיו ועודם בקיבוץ.

כך גם חדר האוכל שחזר לפעילות כמעט מלאה, שכן בקיבוץ ישנה נוכחות רבה יותר של תושבים שעובדים בענפי המשק שחזרו לפעילות או לוקחים חלק בעבודות השיקום, וכן נוכחותם של חברי כיתת הכוננות ובעלי תפקידים חיוניים.

חברי קיבוץ בארי, שאיבדו 90 חברים ב-7 באוקטובר ועוד כ-16 מחבריו עדיין חטופים בעזה, שוהים כעת במלון בים המלח, עד שיעברו למגורים זמניים בקיבוץ חצרים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים