בהשקעה של 10 מיליון שקלים – החלה הכשרת 1,336 דונם חקלאיים לטובת נקלטים חדשים במועצה אזורית הערבה התיכונה

מועצה אזורית הערבה התיכונה החלה בהכשרת קרקעות נוספות לחקלאות, בהיקף של 1,336 דונם, במימון ובביצוע של הקרן הקיימת לישראל (קק"ל) ובתמיכת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, להרחבת הנחלות החקלאיות של 26 משפחות חדשות אשר נקלטו ביישובי הערבה התיכונה לאורך השנה האחרונה, שתקבלנה כל אחת שטח גידול של כ-50 דונם (חלקה ב').

 

מטרת הפרויקט שעלותו נאמדת בכ-10 מיליון שקלים, להשלים את פיתוח השטחים בהקדם, על מנת לאפשר למשפחות שימוש בקרקעות, השלמת הקמת המשקים החקלאיים ויכולת השתכרות. הכשרת הקרקעות תתפרס על פני ארבעה מושבים במועצה: צופר (540 דונם), עידן (400 דונם), פארן (210 דונם) וחצבה (186 דונם). במהלך עבודות העפר והפיתוח יתבצע ציפוי בחול של הקרקעות החרסיתיות, האופייניות לערבה, על מנת שיהיה ניתן לגדל בהן גידולים חקלאיים.

פרסום

 

מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה, אומר: "אני מברך את המשפחות הצעירות החדורות במוטיבציה ורוח ציונית, על שבחרו בקהילת הערבה התיכונה כדי להעתיק את מקום מושבן ולפתוח פרק חדש בחייהן ומאחל להן בהצלחה בהקמת המשקים החקלאיים החדשים" אומר צור ומוסיף: "אני מודה למשרד החקלאות ופיתוח הכפר ולקרן הקיימת לישראל על היותם שותפים מרכזיים בפיתוח ובניית הערבה התיכונה בכלל ובקידום ענף החקלאות בפרט, המהווה מנוע מרכזי לצמיחה כלכלית וליצירת מקורות פרנסה".

 

מור זילברשטיין, מנכ"ל מועצה אזורית הערבה התיכונה, אומר: "קליטת מתיישבים חדשים היא חלק מרכזי בבניית ופיתוח הערבה התיכונה הנמצאת בפתחו של גל בנייה גדול, במטרה להרחיב את אוכלוסייתה בעשור הקרוב מ-4,000 ל-15,000 תושבים. קצב שיווק המגרשים בכל יישובי המועצה הולך וגדל לאור הביקוש הרב שנרשם בקרב זוגות ומשפחות צעירות מכל רחבי הארץ, המחפשות אורח חיים שקט ובעל אופן קהילתי, לצד מערכת חינוך איכותית וסביבה בטוחה לגידול ילדים".

 

במסגרת פרויקט ההרחבות בערבה התיכונה שנפתח לפני כשש שנים בכל יישובי המועצה האזורית: עידן, חצבה, עין יהב, ספיר, צופר, צוקים ופארן, העמידה המועצה האזורית לשיווק ופיתוח 400 מגרשים לבניית בתי מגורים ונחלות חקלאיות, מתוכם נרכשו מעל ל-60% על ידי הנקלטים החדשים.

פרסום

למתעניינים במעבר לערבה התיכונה מוצעים שטחים בהרחבות הקהילתיות במחירים נוחים, כולל פיתוח. לדוגמה: ביישוב ספיר מוצעים מגרשים של חצי דונם לבניית בתי מגורים במחיר של כ-130 אלף שקלים, במושב חצבה מוצעים מגרשים של דונם במחיר של כ-200 אלף שקלים ובמושב עין יהב עומד מחירו של דונם מגורים על כ-270 אלף שקלים. כמו כן, במושבים עידן ופארן מוצעות נחלות חקלאיות בשטח של כ-4 דונם כל אחת בעלות של כ-500 אלף שקלים.

 

במקביל לעבודות הבנייה במועצה אזורית הערבה התיכונה מתבצעות עבודות לפיתוח תשתיות ושירותים לרווחת תושבי הערבה בהווה ואלו שיצטרפו בעתיד הקרוב, לרבות מקומות תעסוקה שיאפשרו פרנסה למשפחות הצעירות, שילוב שבין חדשנות וקידמה וכן תיירות מדברית. באזור התעשייה ספיר הוקמו בשנים האחרונות ארבעה מפעלים חדשים מתחום התעשייה הביטחונית, ביוטכנולוגיה, פרמה והיי טק, שיצרו מקומות עבודה בכל הרמות לתושבים חדשים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים