באייר, נטפים, IFC ו-Swiss Re משיקים יוזמה משותפת למימוש הפוטנציאל של חקלאים

במסגרת השת"פ, יציעו החברות לחקלאים קטנים, יחד עם שותפים מקומיים, מודלים עסקיים ברי קיימא, שיסייעו בשיפור הביטחון התזונתי ואיכות חייהם

 

באייר, נטפים, IFC (חברה בקבוצת הבנק העולמי), ו-Swiss Re Corporate Solutions, השיקו בשבוע שעבר יוזמה בינלאומית – "Better Life Farming Alliance", שתספק פתרונות הוליסטים וחדשניים לחקלאים קטנים במדינות מתפתחות על מנת לסייע להם להפוך את הגידול החקלאי לעסק משגשג.

פרסום

 

לצד שותפים נוספים, היוזמה מציעה פתרון הוליסטי לכלל שרשרת הערך של החקלאי – זרעים, השקיה חכמה, חומרים להגנת הצומח, מימון וביטוח – כולם מותאמים לצרכים המקומיים והתרבותיים לחקלאים המגדלים על שטח הקטן משני הקטר (כ-20 דונם).

כ-450 מיליון חקלאים קטנים ברחבי העולם חשופים לאתגרים רבים – מחסור באמצעי מימון, השפעות אקלים, מחסור במים, מזיקים ומחלות יבול, הגירת כוח-אדם לערים, תנודות מחירי הסחורות וחסמים רגולטוריים שונים – ועל כן מממשים רק חלק קטן מפוטנציאל הייצור שלהם.

על ידי חיבור המומחיות העולמית עם ידע ושותפים מקומיים, ומתן פתרונות אגרונומיים מתקדמים, השת"פ בין החברות שואף לסייע לחקלאים לממש את הפוטנציאל החקלאי שלהם לא רק כדי לשרוד, אלא לצמוח כעסק משגשג המתמקד בקיימות.

 

"אנו זקוקים לשינוי עולמי משמעותי בחדשנות, שיתופי פעולה ויצירתיות כדי לעזור לחקלאים ברחבי העולם לגדל מזון בריא יותר, בטוח יותר, ובמחיר סביר יותר באופן בר קיימא", אומר ליאם קונדון, נשיא חטיבת מדעי הצומח בבאייר, בהשקה רשמית שהתקיימה בוושינגטון (20/4). "’Better Life Farming’ היא דוגמא מצוינת לאופן שבו מאמץ קולקטיבי והמחויבות לחדשנות, לקיימות ולאחריות חברתית, יכולים לתרום לחיים טובים יותר, לא רק לחקלאים הקטנים ולבעלי משפחותיהם, אלא גם עבור הקהילות המקומיות שלהם."

 

פיילוטים ראשונים של ’Better Life Farming’ כבר עזרו למספר חקלאים כמו רות, חקלאית קטנה מקניה, המספרת שעם שיטות חקלאות מתקדמות יותר היא יכולה כיום להרשות חינוך לילדיה ומצפה לגדל יותר יבול בשנים הקרובות. "בעקבות יוזמה זו, אני רואה את עצמי עושה התקדמות משמעותית בשלוש השנים הקרובות ומפתחת את עצמי ואת האדמה שלי. כיום אני מגדלת על שטח הקטן מהקטר, אולם מאמינה שאהיה מסוגלת לנהל בהצלחה שני הקטר או יותר. זה יאפשר לי לשפר את מעמדי החברתי ולטפל טוב יותר במשפחתי."

 רן מידן, מנכ"ל נטפים אמר "היוזמה המשותפת שואפת להציע פתרונות לאתגרים הגלובאליים הדחופים ביותר שלנו, כגון הביקוש הגובר למזון והמחסור במים. באמצעות שימוש בהשקיה מדויקת, לצד שיטות חקלאיות מתקדמות, חקלאים קטנים יכולים להגדיל בצורה משמעותית את הייבול שלהם, להפחית את התלות במזג האוויר ולהבטיח צמיחה כלכלית."

פרסום

סרג'יו פימנטה, סגן נשיא IFC למזרח התיכון ולאפריקה מסביר: "IFC מקדמת גישה של אקוסיסטם לתמיכה בחקלאים קטנים לאורך כל שרשרת הערך – ספקי שירותים ומוצרים חקלאיים, מימון וגורמים שייקנו את התוצרת, זאת לצד הכשרה עסקית ופרקטיקות אגרונומיות, באמצעות מערכת יחסים עם הסביבה העסקית התומכת, שתתרום לשני הצדדים".

"באמצעות היוזמה ’Better Life Farming’, אנו יכולים להגן אפילו יותר על חקלאים קטנים מאיומים קיומיים כמו בצורת, ברד, שטפונות ומזג אוויר. על ידי הבטחת פיצוי כספי על פגיעה בייבול והפסדים בהכנסה, ביטוח חקלאי יכול לסייע לחקלאים להתאושש במהירות לאחר אסון טבע – ולהמשיך לפתח את העסק שלהם ולספק פרנסה עבור משפחותיהם", הוסיף אגוסטינו גלבאני, מנכ"ל Swiss Re Corporate Solutions.

 

היוזמה המשותפת שואפת לסייע בהבטחת מזון בטוח יותר, מזין יותר ובמחיר סביר לאוכלוסיית העולם הגדלה, לקדם את מטרות האו"ם לפיתוח בר קיימא (UN Sustainable Development Goals) של 'סיום הרעב, השגת ביטחון תזונתי, תזונה משופרת וקידום חקלאות בת-קיימא'. השימוש היעיל במשאבים כגון מים, דשן ואנרגיה, יעצימו את החקלאים הקטנים לייצר יבול רב יותר ובאיכות גבוהה יותר, ייצרו עבורם הכנסה גבוהה יותר ויהפכו את החקלאות לאטרקטיבית יותר לדורות הבאים, כדי שקהילות כפריות יוכלו לשגשג

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים