אריזה אישית לפירות וירקות שגם תגן עליהם מזיהומים חיצוניים וגם תהיה אכילה

מכון וולקני, מנהל המחקר החלקאי הגדול בישראל, יציג בתערוכת אגריטך 2015, שתיערך בין 28-30 באפריל 2015 במרכז הירידים בתל אביב, את "האריזה האכילה"; אריזה אישית לכל פרי או ירק, שגם מגנה עליו מפני זיהומים חיצוניים ופגיעות פיזיות וגם תהיה אכילה – מצב שימנע זיהום סביבתי שנגרם מריבוי עטיפות פלסטיק המושלכות לפח. המוצר נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים.

DR YELENA

"כיום נהוג, בעיקר בצפון אמריקה ואירופה (אבל זו תופעה שמתחילה לחדור גם לישראל), לארוז ירקות פירות באריזות אישיות", אומרת ד"ר ילנה פוברנוב, חוקרת במכון וולקני. "כל ירק או פרי מקבל אריזת פלסטיק מבודדת המגנה עליו מפני פגיעות חיצוניות, ומפני הידבקות מפירות וירקות אחרים, אם הם מרוכזים כולם יחד. אנחנו עובדים בימים אלה על פיתוח חדש – אריזה אישית לכל פרי וירק שהיא גם אכילה. האריזה עצמה מיוצרת מסיבים תזונתיים, ולכן לא רק שאפשר לאכול אותה, היא גם מאוד בריאה. מדובר על תמיסה מימית שעשויה מסיבים על בסיס צלולוזה, שכל פרי או ירק יטבל בה והיא תיצור מעין שכבה דקה שתגן עליהם. יתרון נוסף, הינו האספקט הסביבתי; במקום אריזות פלסטיק, בהן משתמשים כיום, האריזה האכילה לא מזהמת את הסביבה".

פרסום

תערוכת אגריטך 2015, מתערוכות הטכנולוגיה החקלאית המובילות והגדולות בעולם, תיערך בין 28-30 באפריל 2015 במרכז הירידים בתל אביב. ייחודה של התערוכה הוא בהיקף הרחב של מבקרים ותחומים, והשם העולמי שהיא קנתה לעצמה במרוצת השנים. התערוכה תשתרע על שטח כולל של מעל 14 אלף מ"ר ועל פי ההערכות צפויים לבקר באירוע מעל ל-35 אלף מבקרים, כשמתוכם מעל 8000 מבקרים מחו"ל. גם השנה צפויות לקחת חלק במפגש הבינלאומי משלחות רשמיות, שרים וראשי מדינות. ישראל מהווה כיום מעצמה טכנולוגית-חקלאית המציעה פתרונות יצירתיים לכל העולם, כשטכנולוגיות שפותחו בישראל – מטפטפות ועד אפליקציות מתקדמות נמצאות בחזית המאבק הגלובאלי למיגור העוני והרעב.

אודות אגריטך 2015

אגריטך 2015, המאורגנת על ידי חברת כנס תערוכות ועמותת אגריטך, נערכת בשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר, משרד החוץ, משרד הכלכלה, מכון היצוא, מתימו"פ, והתאחדות התעשיינים ואיגוד התעשייה הקיבוצית.

למידע נוסף: http://www.agritech.org.il/

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תוצאות הסקר- 85% מהציבור מעדיף לרכוש תוצרת חקלאית מקומית

26 בפברואר 2024

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

צפוי יבול שיא של כ-250 אלף טון פרי אבוקדו

26 בפברואר 2024

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25 בפברואר 2024

מחלוקת בין משרדי הבריאות והחקלאות על אימוץ תקנים אירופאיים בחומרי הדברה

12 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

תוצאות הסקר- 85% מהציבור מעדיף לרכוש תוצרת חקלאית מקומית

26 בפברואר 2024

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

צפוי יבול שיא של כ-250 אלף טון פרי אבוקדו

26 בפברואר 2024

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום

כדי להיות תמיד מעודכנים