אקסלרטור – מאיץ מו"פ

הסכם רב שנים נחתם בין מכון המחקר מיגל לקרן יק"א

לקידום פרויקטים מחקריים ליישום בגליל

 

פרסום

מכון המחקר מיגל של החברה לפיתוח הגליל, הנתמך על ידי משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, הפך בשנים האחרונות למכון מוביל ומשמעותי במדינת ישראל. המכון, הממוקם בקרית שמונה, עשה קפיצת מדרגה נוספת- בחתימת הסכם רב שנים בתחום המחקר עם ארגון יק"א.

 

למכון מיגל הגיעו בכירי קרן יק"א: נשיא יק"א העולמית- סטיבן ווילי כהן ומנכ"ל יק"א זאב מילר לחתימת הסכם עם מנכ"ל מיגל אבישי לוי והנהלת המכון. ההסכם שנחתם למספר שנים, במהלכן יקודמו על ידי שני הגופים יחדיו עשרות פרויקטים בעלי משמעות רבה, הן ברמה האזורית והן ברמה הארצית.

ההסכם מהווה אקסלרטור- מאיץ מו"פ, לקידום והאצת מחקרים מרכזיים,שיתמקדו בתחומי החקלאות, אגרוטכנולוגיה, מזון, תזונה וסביבה. על פי ההסכם, הפרויקטים שיבדקו ויהיו בעלי פוטנציאל מחקרי ויישומי, יעברו לבחינת וועדה משותפת של מיגל וקרן יק"א שתמנה לשם כך מומחה חיצוני לבחינת כל נושא ותתמקד בפן היישומי של הפיתוחים.

על פי התכנית, במכון המחקר מיגל, הזוכה לתמיכת 16 רשויות המהוות פורום רשויות הגליל המזרחי ונחשב למקור ידע ויישום מרכזיים גם באשר לפיתוח עתידי של פארק המדע בצפון, בעוד כעשור יהיה ניתן למדוד את פעילות מכון המחקר מיגל על פי תעסוקה על בסיס ידע שפותח במכון ולא רק על פי מספר החוקרים הפועלים במסגרתו.

אבישי לוי, מנכ"ל מכון המחקר מיגלאמר לאחר חתימת החוזה החגיגית: "תמיכתה של קרן יק"א בפעילות מכון המחקר ועצם חתימת ההסכם מחזקת את יכולתנו לקדם ולפתח לאורך זמן. מדובר בפעילות שתאפשר קידום פרויקטים רבים בתקופה מתמשכת רבת שנים".

פרסום

מיגל, ממרכזי המחקר הבולטים בארץ, פועל בשני אתרים בגליל, בעיר קרית שמונה ובמעבדות מתקדמות חדשות בגן התעשייה תל חי. המכון מעסיק כיום כ-200 עובדים, 70 מהם בעלי תואר שלישי, בתחומים מגוונים של אגרוטק, ביוטק, מדעי הסביבה ומדעי המחשב. המכון מושך אליו חוקרים מובילים, מבצע שיתופי פעולה מחקריים עם מכוני מחקר בארץ ובעולם, כאשר מטרת העל הינה פיתוח פארק מדע בקרית שמונה. לפני כחודש השתתפו בכירי מכון המחקר מיגל במפגש הגדול בעולם להשקעות, עסקאות ושיתופי פעולה בתחומי הביוטכנולוגיה שהתקיים בסן פרנסיסקו. מפגש ייחודי אליו מגיעים בכירי תעשיית התרופות והביוטכנולוגיה העולמית.

קרן יק"א נוסדה לפני 120 שנים ופועלת בישראל מאז שנת 1900. במהלך השנים האחרונות, פעילות יק"א מתמקדת בפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל. הקרן תומכת בפרויקטים חדשניים בתחומי החינוך, חקלאות, תיירות וכדומה, מקורות התעסוקה העיקריים בנגב ובגליל. הקרן  הינה עולמית. המשרד הראשי ממוקם בלונדון והיא פועלת על ידי מועצה המורכבת מ- 12 נציגים מרחבי אירופה, ארה"ב וישראל.

בתמונה -מימין- מנכל יקא זאב מילר, נשיא יקא סטיבן ווילי כהן ואבישי לוי מנכל מיגל  (2)

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים