דף הבית / חדשות בחקלאות / אנרגי'ן מתקדמת למסחור בפרויקט לפיתוח זני קנולה עמידים למחלת ה-Clubroot

אנרגי'ן מתקדמת למסחור בפרויקט לפיתוח זני קנולה עמידים למחלת ה-Clubroot

אינדקס חברות וספקים

החברה עידכנה כי השלימה את מיפוי וזיהוי תכונת העמידות בגנום צמח הקנולה, וכן איתור ופיתוח סמנים גנטיים שיאפשרו יצירת זני קנולה עמידים למחלה.

פרסום

 

אנרג'ין הגישה בקשת פטנט מקדמית נוספת להגנה על תכונת העמידות והסמנים הגנטיים המזהים את התכונה.

 

לפני כשבוע וחצי דיווחה החברה על השלמת ולידציה לעמידות על ידי לקוחות והמשך התקדמות במסחור הפרויקט לפיתוח זני עגבניות בעלי עמידות גבוהה לוירוס הטובמו.

 

ד"ר גיל רונן, מייסד ומנכ"ל אנרג'ין: "אנרג'ין ממשיכה במלוא המרץ ביישום האסטרטגיה העסקית אותה התוותה. רק לאחרונה דיווחה החברה על השלמת ולידציה על ידי לקוחות והתקדמות בתהליך מסחור הפרויקט לפיתוח זני עגבניות העמידות לוירוס הטובמו, והיום אנו שמחים לדווח כי החברה התקדמה לעבר שלב המיסחור המקדמי בפרוייקט המחלה הפטרייתית בקנולה, זאת תוך כדי הגנה נוספת על התכונה באמצעות בקשת פטנט מקדמית. זוהי בשורה לשוק הקנולה העולמי המתמודד עם המחלה הפטרייתית Clubroot התוקפת את גידולי הקנולה בכל העולם ומורגשת ביתר שאת בקנדה, שם היא מהווה כ-40% מהגידולים החקלאיים במדינה. העמידות הגבוהה של זני הקנולה של אנרג'ין כבר קיבל אישור מידי מכוני מחקר מובילים בקנדה ובאירופה. החברה תתחיל לקיים פגישות עם שותפים ולקוחות פוטנציאליים ולקדם את המסחור של תכונת העמידות שנמצאה כבר במקביל להשלמת שלב הפיתוח. אנו מעריכים כי כל אחד מהסכמי המסחור של התכונה עשוי להצטבר לסכום מהותי של מיליוני דולרים ויוכל להפיק הכנסות, ממקדמות ותשלומי תמלוגים, במסגרת הפרויקט לא יאוחר משנת 2025, כפי שדווח בעבר."

 

חברת אנרג'ין (NRGene), הפועלת בתחום השבחת הצמחים והמזון באמצעות בינה מלאכותית, מדווחת היום כי חברת הבת בקנדה (בבעלות מלאה של החברה) השלימה אבן דרך נוספת במסגרת שלב המחקר והפיתוח בפרויקט פיתוח זנים העמידים למחלה פטרייתית בקנולה (Clubroot), הכוללת: השלמת מיפוי תכונת העמידות בגנום צמח הקנולה, זיהוי גנים ייחודיים פוטנציאליים בזנים העמידים, אשר מעניקים לצמח את תכונת העמידות וכן איתור ופיתוח סמנים גנטיים המאפשרים להבדיל בין צמחי קנולה רגישים למחלה לבין צמחי קנולה עמידים למחלה. כמו כן, הגישה חברת הבת בקנדה בקשת פטנט מקדמית נוספת להגנה על תכונת העמידות והסמנים הגנטיים המזהים את התכונה.

 

צמח הקנולה נחשב לאחד הגידולים המובילים בקנדה, שווי התעשייה המוערך הינו 22.5  מיליארד דולר בשנה(1). ה-Clubroot הינה מחלה הנובעת מפטרייה המשתמרת בקרקע, חודרת לשורשי הצמח, מעכבת את התפתחותו ופוגעת קשות ביבול. המחלה מתפשטת במהירות וכבר זוהתה ברוב שטחי גידול הקנולה בקנדה ובאזורים אחרים בעולם. המחלה יכולה להוביל לירידה ביבול של בין 35% ל-75% במקרים קיצוניים, דבר ההופך את הגידול של הקנולה לבלתי כדאי לחקלאים, למרות השימושים הרבים בשוק המזון.

 

פרסום

זהו פרוייקט נוסף בו פועלת אנרג'ין במודל פיתוח של קניין רוחני כנגד הכנסות מתמלוגים. בהתאם לדיווח זה ועל בסיס השלמת מיפוי התכונה, איתור ופיתוח הסמנים הגנטיים ובמקביל להשלמת הפיתוח, תוכל החברה להציע את התכונה למסחור באופן שבו חברות זרעים המוכרות זרעי קנולה לחקלאים יוכלו להטמיע את תכונת העמידות בתמורה לתשלומי מקדמות (בין היתר בגין אבני דרך), ולאחר השלמת הפיתוח ומסחור הזרעים, גם קבלת תמלוגים ממכירות הזרעים.

 

חברת הבת בקנדה החלה לקיים פגישות עם שותפים ולקוחות פוטנציאליים לשם מסחור תכונת העמידות. להערכת החברה, בכפוף להשלמת שלב הפיתוח בפרויקט, לקיומם של תנאי שוק מתאימים, והצלחה בהטמעה ומסחור הזרעים, כל אחד מהסכמי המסחור של התכונה עשוי להצטבר לסכום מהותי של מיליוני דולרים ומעריכה כי תוכל להפיק הכנסות ממקדמות ותשלומי תמלוגים במסגרת הפרויקט לא יאוחר משנת 2025, כפי שדווח בעבר.

 

לפני כשבוע וחצי דיווחה אנרג'ין כי היא מתקדמת בשלב המסחור בפרויקט לפיתוח זני עגבניות בעלי עמידות גבוהה לוירוס הטובמו, לאחר שלקוחות להם סיפקה החברה זרעים המכילים את העמידות והשלימו את תהליך הבדיקה ציינו כי זוהתה רמת עמידות גבוהה בזני עגבנייה הנגועים בווירוס. בכך הושלם מול לקוחות אלו שלב הוולידציה והם נמצאים בתהליך ההטמעה לקראת מסחור (מכירת זרעים לחקלאים).

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר