אינטרקיור: הזמנות בהיקף שיא של כ-32 טון קנאביס רפואי בגין הסכמי אספקה מחייבים

מציבה יעד צמיחה הגבוה בענף וגבוה מצמיחת שוק הקנאביס;

מדווחת על הזמנות בהיקף שיא של כ-32 טון קנאביס רפואי GMP בגין הסכמי אספקה מחייבים עליהם חתמה קנדוק;

היקף ההזמנות על בסיס ההסכמים החתומים, מגיע להיקפים של מאות מיליוני שקלים

פרסום
  • מערך הייצור של קנדוק כולל כיום 5 מתקנים פעילים בארץ ו- 3 מתקנים בחו"ל מהם מתקן פעיל באיחוד האירופאי הפועל בתקן EU GMP. בנוסף האתר הדרומי של קנדוק צפוי להתחיל במחזור הראשון במהלך השבועות הקרובים. כושר הייצור המקסימלי בהפעלה והשלמה מלאה של מערך הייצור של קנדוק עומד כיום על מעל ל- 100 טון קנאביס רפואי באיכות גבוהה לשנה.
  • צמיחה של כ-40% בהכנסות קנדוק. הגידול בהכנסות קנדוק ב-2019 ל-9.6 מיליון שקל, כפי שמוצג בדוחות אינטרקיור, אינו משקף את פעילות החברה הנוכחית במסגרת המעבר לאסדרה החדשה ומייצג הפעלה חלקית ביותר של פעילות הייצור בשל ההחלטה להרחיב ולשדרג את המתקן הצפוני בהתאם לדרישות האיכות הגבוהה בשווקי היעד. המתקן מייצר באופן רציף ובשימוש בטכנולוגיות מתקדמות, במהלך הרבעון הרביעי של 2019, ומאז הגדילה קנדוק את מערך הייצור באופן משמעותי.
  • קנדוק חתמה לאחרונה על מספר הסכמים אסטרטגיים וארוכי טווח, בהם הסכם בלעדי עם ענקית הקנאביס העולמית Tilray, במסגרתו ביצעה את היבוא הראשון לישראל וקיבלה הזמנה לרכישת 5 טון מוצרי קנאביס רפואי.
  • כמו כן חתמה קנדוק על הסכם אסטרטגי ארוך טווח עם סופר-פארם לאספקה של 10 טון מוצרי קנאביס רפואי והחלה לספק לרשת בתי המרקחת הגדולה בישראל כמויות משמעותיות של מוצריה האיכותיים.
  • החברה הודיעה היום כי קנדוק חתמה על הסכמים עם עוד 12 בתי מרקחת מקומיים, המבססים את יתרונה ומובילותה של קנדוק בישראל ומוצריה נמכרים כיום ליותר מ- ב-50 בתי מרקחת בפריסה ארצית.
  • אינטרקיור בוחנת אפשרות למיזוג פעילותה של קנדוק לתוך חברת סלקט ביוטכנולוגיה בע"מ, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק, וחתמה עמה על מזכר כוונות מחייב למסחור הידע ומוצרים להפחתת מינון תרופות אופיטאיות.
  • קנדוק ממשיכה לקדם ניסוי קליני פעיל שלב III ועוד 9 מחקרים קליניים שלב II וצופה לקבל תוצאות ראשוניות ממחקרים אלו במהלך שנת 2020.

 

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור:

"קנדוק ביצעה ב-2019 וברבעון הראשון של 2020 קפיצת מדרגה משמעותית בבניית יכולות היצור האיכותי ובמערך ההפצה שלה, בדרך להפוך לשחקנית בינלאומית מובילה בשוק הקנאביס העולמי. ההסכם האסטרטגי עליו חתמנו עם Tilray מעניק לנו יתרון של ממש בשוק המקומי ופותח בפנינו הזדמנויות עסקיות משמעותיות בשווקי יעד מרכזיים באירופה ובעולם. קנדוק ערוכה כיום לצמוח בשיעורי צמיחה הגבוהים משמעותית מאלה של שוק הקנאביס המקומי והעולמי. המימוש המוצלח של אסטרטגיית הצמיחה שלנו, המתבססת על מינוף הידע הייחודי של קנדוק, חתימה על שיתופי פעולה אסטרטגיים, בניית מתקני ייצור מהמתקדמים בעולם, ביסוס מעמדנו בקדמת המחקר והפיתוח בענף וחיזוק מובילות מותג קנדוק, יבטיח את צמיחתה המהירה של קנדוק ב-2020 ולשנים קדימה"     

אלכס רבינוביץ', מנכ"ל אינטרקיור:

"פעילות קנדוק מוחרגת ממגבלות תקנות שעת חירום ונהנית בחודשים האחרונים מביקושים ערים למוצרי הקנאביס הרפואי האיכותי. קנדוק חתמה על הסכמים אסטרטגיים שיבטיחו את יכולתה למקסם את פוטנציאל הצמיחה כמובילה בשוק המקומי הצפוי, על בסיס הערכות משרד הבריאות, להגיע כבר ב-2020 לכ-100 אלף מטופלים ולקצב הכנסות משמעותי לתעשייה המקומית. בשוק העולמי, קנדוק מתרחבת למספר טריטוריות נוספות, והודיעה היום על חתימת הסכם אספקה אסטרטגי עם שותף נוסף המייצר את מוצרי קנדוק בתקן EU-GMP. ההסכם עם Tilray, לצד צעדים נוספים בהם נקטנו, מציבים את קנדוק בעמדת זינוק לצמיחה משמעותית של המכירות בארץ ובחו"ל"

 

3 במאי 2020 – אינטרקיור (ת"א: אנקר), חברת השקעות וייעוץ מובילה הפועלת בשוק הקנאביס העולמי באמצעות החזקה מלאה בחברת קנדוק בע"מ, מחלוצות תעשיית הקנאביס בעולם ובעלת תשתית מו"פ ייחודית ושיתופי פעולה גלובאליים ואסטרטגיים, ובשוק הביומד באמצעות החזקה בחברות ריגנרה ונובלוס, מדווחת על תוצאותיה הכספיות לשנת 2019, ועל יעדי צמיחה משמעותיים הודות לביקושים ערים, הגדלה משמעותית של מערך הייצור של החברה והסכמי אספקה משמעותיים הכוללים הזמנות מחייבות בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

קנדוק חתמה בחודשים האחרונים על מספר הסכמים אסטרטגיים, בדגש על הסכם בלעדי ארוך טווח עם ענקית הקנאביס העולמית Tilray והסכם עם רשת בתי המרקחת הגדולה בישראל סופר-פארם המבסס את מובילותה של קנדוק בשוק הקנאביס המקומי. הסכמים אלו, לצד הסכם הפצה עליו חתמה קנדוק עם ס.ל.א מבית טבע, ממצבים את קנדוק בסטנדרט האיכות הגבוה ביותר ומכשירים את הקרקע גם לכניסת קנדוק לייצוא במדינות בהן כבר פועלת קנדוק, ובמדינות יעד משמעותיות נוספות. היקף ההכנסות הכולל, על בסיס ההסכמים החתומים, מגיע להיקפים של מאודת מליוני שקלים, על בסיס מחיר השוק. בנוסף, וכחלק מהיתרונות התחרותיים המובנים בהסכם האסטרטגי שנחתם עם Tilray, הפכה קנדוק לחברה הראשונה שמייבאת קנאביס מסחרי לישראל, והאספקות שכבר בוצעו הניבו לחברה הכנסות ראשוניות בהיקף של מיליוני שקלים.

בנוסף, קנדוק חתמה במהלך החודשים האחרונים על הסכמים עם כ-12 בתי מרקחת פרטיים בישראל, ואלה בתוספת להסכם שנחתם עם סופר-פארם, מציבים כיום את קנדוק בעמדת יתרון עם ערוצי הפצה זמינים ללמעלה מ- 50 בתי מרקחת בישראל.

במקביל, אינטרקיור בוחנת אפשרות למיזוג פעילותה של קנדוק לתוך חברת סלקט הנסחרת בבורסת הנאסד"ק, וזאת כחלק מאסטרטגיית קנדוק לבצע הליך רישום למסחר של ניירות הערך של קנדוק.  במסגרת מזכר כוונות, לא מחייב, שנחתם בין החברות הכולל גם התקשרות מסחרית, התחייבה סלקט לרכוש 120,000 מוצרי קנאביס רפואי בתקן GMP במהלך כל אחת מהשנים החל ב-2020 ועד סוף 2024 בהיקף כספי מצרפי כולל של כ-18 מיליון דולר.

אינטרקיור מדווחת על הכנסות של 8.9 מיליון שקל ב-2019 (מיום איחודה המלא של קנדוק), הגידול בהכנסות נובע, בין היתר, מגידול משמעותי במספר המטופלים (במסגרת האסדרה הישנה) ומכירות ראשונות של מוצרי קנאביס רפואי לבתי מרקחת, בהתאם לאסדרה החדשה. תוצאות 2019 הושפעו גם מהשבתה חלקית של מתקן קנדוק הצפוני לצורך פעולות הרחבה, שדרוג והתאמה שהתבצעו בעיקר לאורך חודשי הרבעון השלישי של השנה. בנטרול חודשי ההשבתה והשפעת האיחוד החלקי של קנדוק בדוחות החברה (שהחל באמצע פברואר 2019), היתה החברה מדווחת על קצב צמיחה גבוה משמעותית בהשוואה למכירות החברה ב-2018.

קנדוק מדווחת על התקדמות בבניית האתר הדרומי, הנחשב לאחד הגדולים והמתקדמים מסוגו בעולם,  אשר צפוי, להערכת הנהלת החברה, להתחיל לפעול במהלך הרבעון השני של 2020, תחילה בשטח גידול של 20 דונם. במימוש מלוא כושר הייצור באתרים הצפוני והדרומי תעמוד יכולת הגידול המקסימאלית של קנדוק על כ-100 טון קנאביס רפואי לשנה, הנחשבת ליכולת ייצור מהגבוהות בעולם.

לאינטרקיור, נכון לסוף 2019, מזומן בהיקף של כ-27 מיליון שקל. כחלק מאסטרטגיית הצמיחה, זאת לאחר שהחברה ביצעה השקעות ברכוש קבוע ב-2019 בהיקף של 27.8 מיליון שקל.

במסגרת הרחבת מערך הייצור של קנדוק התקשרה החברה, בחודשים האחרונים, בארבעה הסכמי שיתוף פעולה אסטרטגיים עם ארבעה מתקני ייצור וגידול בישראל, כמו גם בהסכמים אסטרטגיים עם שותפים מחוץ לישראל. קנדוק התקשרה בהסכם עם שותף קנדי בעל מתקן גידול אשר יפעל לגידול וייצור מוצרים תחת המותג של קנדוק וכן עם מגדל מורשה בדנמרק המחזיק ומפעיל מתקן לגידול קנאביס רפואי. בקנדה, פועלים קנדוק והשותף להשקת המוצרים של קנדוק בשוק הקנדי, והשותף צפוי לקבל את הרישיונות הנדרשים לפעילות במהלך הרבעון השני של 2020 ולהתחיל בפעילות ייצור. בדנמרק, השותף הדני משלים את בניית מתקן הייצור וצפוי לקבל את הרישיונות הנדרשים להתחיל פעילות במתקן הייצור במהלך הרבעון הרביעי של 2020.

בנוסף הודיעה קנדוק כי שותף נוסף באיחוד האירופי קיבל את תקן ה-EU-GMP ויתחיל לספק בחודשים הקרובים מוצרים סופיים לאיחוד האירופי בהיקף כולל של עד 11.7 טון, תחת המותג קנדוק. בנוסף, התקשרה קנדוק עם מפיץ גרמני שיפעל להפצת מוצרי הקנאביס הרפואי של קנדוק ברחבי גרמניה, הנחשבת לשוק הגדול והחשוב באירופה, עם התחייבות להיקף רכישות מוסכם מדי רבעון. ההסכם בגרמניה הינו ל-3 שנים, וגם על פיו ישווקו המוצרים תחת המותג קנדוק. קנדוק ממשיכה לבחון כל העת הזדמנויות עסקיות נוספות להתקשרות עם גורמים מקומיים וגלובאליים שיבססו את מעמדה כחברה מובילה בתחום הקנאביס הרפואי בעולם וכמנוע צמיחה אסטרטגי וארוך טווח עבור אינטרקיור.

בתחום המחקר, לקנדוק עשרה מחקרים קליניים מבוססי מוצרי קנאביס רפואי בשיתוף פעולה עם מרכזים רפואיים מובילים בישראל אשר קיבלו את אישור היק"ר. המחקר המוביל, שלב III, מתבצע בבית חולים מוביל בישראל ובוחן את השפעת מוצרי הקנאביס הרפואי של קנדוק על הפרעת ספקטרום אוטיסטית בילדים. תשעה מהמחקרים הינם שלב II עם עשרות מטופלים בכל מחקר. קנדוק ממשיכה בהליכים הנדרשים לביצוע המחקרים וצופה לקבל תוצאות ראשוניות ממחקרים אלו במהלך שנת 2020. תוכנית המחקרים הקליניים פותחה על בסיס ניסיון טיפולי מצטבר בחברת קנדוק בכ-20 אלף מטופלים ובמתן של מאות אלפי מוצרי קנאביס רפואי לאורך השנים, ויצירת מבנה ידע המהווה יתרון תחרותי בעל ערך רב.

לאינטרקיור החזקות בשתי חברות ביומד:

חברת ריגנרה, המוחזקת בכ-11.76% (כ-8.9% בדילול מלא) על ידי אינטרקיור ועוסקת במחקר ופיתוח שיטות טיפול חדשניות לשיקום רקמות בגוף האדם, הצפויה לדווח על סיום ניסוי פאזה 3 למחלת ה-NAION, אוטם של העצב האופטי אשר גורם לאובדן כושר הראייה. במרץ 2019 מכרה אינטרקיור 1.35% מריגנרה בתמורה ל-1.27 מיליון דולר.

פרסום

חברת נובלוס, המוחזקת בכ-8.88% (כ-7.24% בדילול מלא) על ידי אינטרקיור והמפתחת טכנולוגיה חדשנית המיועדת לשפר באופן משמעותי את תוצאות הטיפול בחולי סרטן מסוגים שונים תוך שימוש בתרופות ביולוגיות ממוקדות.

 

אודות קנדוק:

קנדוק הינה חברת צמיחה, ספקית גלובאלית של קנאביס לשימוש רפואי, ומנהלת פעילות מו"פ ענפה עם תוכנית מחקרים קליניים בשלבים מתקדמים. קנדוק נמנית על חלוצות ענף הקנאביס הרפואי בעולם מזה 12 שנים עם ניסיון מוכח שהתקבל מעשרות אלפי מטופלים ומגוון מוצרים רחב בסטנדרט האיכות הגבוה ביותר. קנדוק רכשה לאורך שנים ידע ייחודי בפרופיל הגנטי של זני קנאביס ובהשפעתו על התוויות רפואיות, המהווה יתרון תחרותי בעל ערך בשוק הקנאביס העולמי. קנדוק עוסקת במחקר, טיפוח, גידול ושיווק קנאביס רפואי לאלפי מטופלים במגוון התוויות רפואיות ונבחרה כשותף מועדף על ידי חברות בעולם ובישראל. לקנדוק שיתוף פעולה אסטרטגי עם ענקית הקנאביס העולמית Tilray המעמיד לרשות קנדוק יכולות הפצה וגישה לשווקים בינלאומיים מרכזיים, ומיצב את קנדוק כראשונה לייבא קנאביס רפואי לישראל. קנדוק פועלת לבסס את מעמדה כשחקנית מובילה ומשמעותית בתחום הקנאביס לשימוש רפואי בעולם ומקדמת פעילות עסקית נרחבת במדינות בעלות רגולציה המאפשרת פעילות של קנאביס לשימוש רפואי. בישראל, קנדוק מספקת את מוצריה לאלפי מטופלים מזה שנים, ובעלת הסכמים עם בתי מרקחת מורשים למכירת קנאביס רפואי בין היתר עם רשת בתי המרקחת הגדולה והמובילה בישראל, סופר-פארם.

קנדוק מגדילה באופן ניכר את הנוכחות הגלובלית בארצות האיחוד האירופי ובקנדה והשקיעה בהגדלת כושר הייצור בארץ ובעולם ובהשבחת מתקניה לעמידה בתקנים הגבוהים ביותר בהתאם לנדרש בשווקי היעד.
לקנדוק מערך מתקני ייצור מתקדמים בארץ ובעולם העומדים בתקנים המחמירים כולל EU-GMP , ובעלי כושר ייצור מקסימאלי של מעל ל-100 טון קנאביס רפואי בשנה. אחד ממתקניה, המתקן הדרומי בישראל, נחשב לאחד הגדולים בעולם ומציב את קנדוק בחזית מערכי הייצור בעולם. בנוסף, לחברה שיתופי פעולה והסכמי ייצור בדנמרק ובגרמניה, וכן הסכמים להגדלת כושר הייצור בישראל.

לקנדוק תוכנית מחקרים קליניים ענפה, בשלבים מתקדמים, מהם 10 מחקרים קליניים שאושרו ע"י היק"ר ומשרד הבריאות, ביניהם מחקר קליני שלב 3 (Phase 3) לטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי וכן 9 מחקרים קליניים בשלב 2 (Phase 2).

לקנדוק מזכר הבנות עם חברת סלקט, הנסחרת בנאסד"ק, למסחור  חלק מהידע והקניין הרוחני של קנדוק ולקידום פעילות פורצת דרך בתחום הפחתת מינון תרופות אופיאטיות. בנוסף חתימה על הסכם מחייב תאפשר מיזוג בין שתי החברות, באופן שיאפשר את רישומה למסחר של קנדוק בנאסד"ק.

יו"ר החברה הוא ראש ממשלת ישראל לשעבר, אהוד ברק, ובין מנהליה של קנדוק ויועציה ניתן למצוא מנהלים בעלי ניסיון בהקמה וניהול חברות בינלאומיות מובילות בתחומי הפארמה, האגרוטק וכן אנשי אקדמיה ואגרונומים, בעלי ידע תיאורטי ומעשי נרחב בשיטות גידול וטיפול רפואי ובמחקר רפואי בין היתר בתחום בקנאביס. מנכ"ל קנדוק הוא אלון גרנות.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים