איזה כיף יהיה עוד אבוקדו…

לראשונה נטעו מטעי אבוקדו בערבה תיכונה

המטרה: הספקת אבוקדו בחודשי החוסר

 

פרסום

בערבה תיכונה ממשיכים להרחיב את סל הגידולים החקלאיים. אם בעבר הערבה אופיינה בעיקר בגידול פלפל ועגבנייה, כיום החקלאים, יחד עם מו"פ ערבה תיכונה, המועצה המקומית והוועדה החקלאית יצרו מגוון רחב של גידולי פירות וירקות שונים.

השבוע נטעו לראשונה עצי אבוקדו לגידול מסחרי בערבה תיכונה וזאת כשנתיים לאחר נטיעת 11 עצים לבחינת התאמת הגידול לאקלים שבחבל ארץ זה. החקלאי ארז  ליכטנשטיין מציין, כי לטעמו גידול פלפל, עגבנייה ומלפפון במדינת ישראל אינו כלכלי עבור החקלאים: "מדובר בגידולים הנמכרים במחיר נמוך ברוב השנה וקשה להרוויח במחירים אלו" מציין.

ליכטנשטיין כאמור החליף את רוב שטחי גידול העגבנייה באבוקדו שניטע על פני שטח של 5 דונם לצד כ- 80 דונם מנגו איכותי. על פי מחקרים שביצע יחד עם מו"פ ערבה תיכונה וצפונית מעריך המגדל, כי ניתן יהיה להקדים את עונת האבוקדו, כך שבחודשים אוגוסט-אוקטובר, בהם קיים מחסור ביבול זה, יהיה ניתן לספק לצרכן הישראלי אבוקדו איכותי מהערבה.

"בשטח נטענו בעיקר אבוקדו מזן אטינגר האיכותי, אך לצד זן זה, נטעתי זנים נוספים כניסוי. שטח זה צפוי להניב כ- 10 טון אבוקדו איכותי ובעתיד ייתכן שנרחיב את שטחי גידול האבוקדו" ציין ליכטנשטיין.

פרסום

ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה אייל בלום אמר: "אנחנו מברכים על הרחבת סל הגידולים בערבה תיכונה ויחד עם הוועדה החקלאית מעודדים את החקלאים ליצור מגוון גידולים באיכות הטובה ביותר".

בין התאריכים 31.1-1.2.2018, תתקיים התערוכה החקלאית הגדולה בישראל במו"פ ערבה תיכונה וצפונית. התערוכה משתרעת על פני 15 דונם, בהם ניתן לחזות בחקלאות ההיי טק של ימינו, בחממות התצוגה בהם מגדלים פירות וירקות ייחודיים, שבחלקם גידולים ניסיוניים, חידושים חקלאיים קולינריים, טכנולוגית מים, גידול דגי נוי ועוד.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים