אורן עוזרד: "ישראל יודעת לטפל בטרור וצריכה לטפל כך גם בטרור החקלאי"

על רקע תקרית הטרור החקלאי בקיבוץ מעגן מיכאל, שבה אלמונים השחיתו את החציר של הקיבוץ, הגיע סגן ראש מועצת חוף הכרמל והמועמד לראשות המועצה לדיון בוועדת הפנים של הכנסת: "אני קורא לגופי הביטחון המודיעין של ישראל לפעול בנחישות למיגור הטרור החקלאי".

ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת דנה אתמול (ב') בנושא שהוגדר כ"פשיעה החקלאית". סגן ראש מועצת חוף הכרמל, אורן עוזרד, הגיע לדיון לייצג את המועצה, בעקבות תקרית הטרור החקלאי שאירעה לאחרונה בקיבוץ מעגן מיכאל.

אלמונים פרצו לפני כשבועיים לקיבוץ מעגן מיכאל והשחיתו בזדון את ערימות החציר של הקיבוץ. חברי הקיבוץ ותושבים בחוף הכרמל התלוננו במשטרת ישראל אך עד כה לא נמצאו הפורעים והאירוע לא טופל.

פרסום

לדברי עוזרד: "לא מדובר בפשיעה חקלאית אלא בטרור חקלאי. זוהי תופעה שמתקיימת על רקע אידיאולוגי ולכן היא טרור. אני לא מקבל את התפיסה שאם המטרה היא חקלאי ישראל ספציפית ולא כל אזרח באשר הוא ניתן לגמד את הגדרת התופעה כגל טרור. מדובר על טרור נטו ומדינת ישראל יודעת לטפל בתופעות של טרור. העמדה שהבעתי בדיון נחושה: כל גופי הביטחון, המודיעין והאכיפה של מדינת ישראל צריכים להירתם למיגור הטרור החקלאי, שמופנה כנגד החוסן הלאומי שלנו".

בדיון בכנסת השתתפו חקלאים מרחבי המדינה שסיפרו כי הם נאלצים לשלם "פרוטקשיין" בסכומים שנעים בין 5,000 ל-15 אלף שקלים לכנופיות של בני מיעוטים כדי שאלה לא ישחיתו את שדותיהם. חקלאים טענו שהם התלוננו למשטרה על תקיפות והשחתות רכוש, והמשטרה לא הגיעה לשטח לחפש את הפושטים ובמקום זאת המליצה להם, לטענתם, "לדבר עם ראשי השבטים הבדואיים ולהגיע אתם להבנות". חקלאים סיפרו גם שחברות הביטוח אינן מסכימות לבטח אותם.

"יש להקים קרן שתבטח את החקלאים כנגד התקיפות הללו", אומר עוזרד, "ויש להגדיר את האירועים הללו כאירועי טרור, גם בגלל שזה מה שהם, גם כדי לשדר חוסן כנגד הפושעים ולדרבן את המשטרה לטפל בהם, וגם כדי להגדיר את הקרבנות כנפגעי פעולות איבה, מה שיחייב את הממשלה לקחת אחריות ולבטח אותם".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

חוקרים, מגדלים ומדריכים מכל הארץ השתתפו בסיור השנתי למגדלי הדובדבן

10 ביוני 2024

התמונה "בהצדעה" נבחרה לתמונת הטבע וההתנדבות של ישראל לשנת 2024

9 ביוני 2024

משרד החקלאות יתמרץ חקלאים מגדלי עגבניות, שישווקו את תוצרתם במהלך החודשים ספ...

9 ביוני 2024

מפקחי יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות סיכלו, בסוף השבוע, הברחה של 10 טון מלונים...

2 ביוני 2024

איזה סוגי פירות נאכל השנה הרבה

28 במאי 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

חוקרים, מגדלים ומדריכים מכל הארץ השתתפו בסיור השנתי למגדלי הדובדבן

10 ביוני 2024

התמונה "בהצדעה" נבחרה לתמונת הטבע וההתנדבות של ישראל לשנת 2024

9 ביוני 2024

משרד החקלאות יתמרץ חקלאים מגדלי עגבניות, שישווקו את תוצרתם במהלך החודשים ספ...

9 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים