אוריג'ין זרעים מתרחבת: רכשה את חברת ייצור הזרעים "כתום" המתמחה בפיתוח זנים לשווקי ספרד ואיטליה

התפתחות בענף ייצור הזרעים בישראל: אוריג'ין זרעים הודיעה היום (31.7) על רכישת חברת הזרעים "כתום" בע"מ המתמחה בטיפוח זני נישה, בדגש על השוק הספרדי והאיטלקי. מיזוגה של חברת כתום הממוקמת במושב עין-תמר אשר בכיכר סדום, על ליין המוצרים של החברה, החומר הגנטי, תכניות הטיפוח והמותג, מהווה צעד נוסף בהתרחבותה של אוריג'ין זרעים הנחשבת כיום לחברת הזרעים כחול- לבן הגדולה בישראל.

ד"ר אייל ורדי, מנכ"ל אוריג'ין זרעים, מסר כי עסקת הרכישה נועדה להעשיר את סל המוצרים של אוריג'ין בזני מלון ואבטיח. "כתום היא חברת זרעים חדשנית, המתאימה לאסטרטגיה של אוריג'ין זרעים ובין החברות יש סינרגיה מלאה. רכישת כתום תסייע לאוריג'ין זרעים להגדיל את סל המוצרים ולהתרחב לטריטוריות חדשות", אמר.

בני וכוכי אבני, מנהלי חברת כתום, ציינו כי ההצטרפות לאוריג'ין זרעים תאפשר להם לקדם באופן נמרץ את תכניות הטיפוח, השיווק, המכירות והמותג של "כתום".

פרסום

אוריג'ין זרעים הינה חברת זרעים ישראלית חדשנית, המתמחה במחקר, פיתוח, טיפוח, ייצור, שיווק ומכירות של זרעי מכלוא של פירות וירקות, בדגש על אבטיחים, מלונים, מלפפונים, קישואים ודלעות. החברה החלה לפעול ב-2004 כחברת סטארט אפ קטנה לפיתוח זני פירות וירקות חדשים ונחשבת כיום לחברה מובילה וחדשנית בשוק הזרעים העולמי המשווקת זרעים וזנים איכותיים בלמעלה מ-25 מדינות ברחבי העולם, בדגש על יבשת אמריקה, אירופה ומדינות המזרח התיכון. מעל ל- 80% מהיקף הפעילות של החברה מיועד ליצוא.

אסטרטגיית החברה מתמקדת בטיפוח זני מכלוא חדשים בעלי תכונות גנטיות משופרות של איכות, טעם, ארומה וערכים תזונתיים גבוהים. עדות לצמיחתה המואצת של החברה התקבלה באוקטובר 2015 כאשר קרן ההשקעות הפרטית פורטיסימו קפיטל החליטה להשקיע עשרות מיליוני דולרים בחברה ולצורך כך רכשה 50 אחוזים מהחברה.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים