אדמה חתמה על מזכר הבנות לרכישת פעילות של 500 מיליון דולר לשנה מיצרנית סינית

יצרנית חומרי ההדברה עשויה לרכוש את מרבית פעילותה של Jiangsu Huifeng, שנסחרת בשנזן בשווי של 500 מיליון דולר – לאחר שירדה ב-60% ב-12 החודשים האחרונים, כתוצאה מעבירות על חוקי איכות הסביבה

אדמה, היצרנית הגדולה בעולם של חומרי הדברה גנריים, עומדת בפני עסקה שתשנה מהותית את היקף פעילותה ורווחיותה. אדמה חתמה על מזכר הבנות לא מחייב לרכישת נתח מפעילות חומרי ההדברה של יצרנית הכימיקלים הסינית Jiangsu Huifeng Bio Agriculture, שנסחרת בבורסה הסינית בשווי של 500 מיליון דולר לאחר שירדה ב-62%. זאת, לאחר שבמארס 2018 הופסק הייצור באתרי החברה, בשל חקירה של גורמי איכות הסביבה ועל רקע האשמות בין בעלי החברה על שחיתות.

הפסקת הייצור גרמה לירידה במכירותיה של החברה הסינית והעבירה אותה להפסדים, אבל ב-2017 הציגה מכירות של 585 מיליון דולר, רווח נקי של 60 מיליון דולר ורווח תפעולי תזרימי של 120 מיליון דולר. המכירות של חומרי ההדברה של Jiangsu Huifeng הסתכמו ב-506 מיליון דולר, ומתוכן 389 מיליון דולר של חומרי ביניים וחומרים פעילים ומכירות מוצרים סופיים לשוק הסיני בסך 117 מיליון דולר. החברה הנרכשת עוסקת גם באחסון ובהובלה של מוצרים פטרוכימיים. תחום זה ייצר הכנסות של 79 מיליון דולר בלבד ב-2017, וחלק יחסי קטן יותר מהמכירות ברווח של Jiangsu Huifeng.

פרסום

אדמה, שמנוהלת על ידי חן ליכטנשטיין, מעריכה שאם תרכוש את פעילות חומרי ההדברה של החברה הסינית היא תחזק משמעותית את עסקיה בסין ובעולם כולו. אדמה צופה שתיהנה מאינטגרציה אנכית, כלומר מעורבות בכל שלבי הייצור של חומרי ההדברה, ותשפר את יכולתה התחרותית במוצרים מרכזיים – כמו קוטל החרקים ביפנטרין, קוטל הפטריות אפוקסיקונזול וקוטל הפטריות פרוכלורז.

רכישת החברה הסינית תביא גם להכפלת מכירותיה של אדמה בסין ותשפר את רווחיותה, משום שתביא לניצול טוב יותר של השקעתה של אדמה במערך המכירות בסין. הרכישה עשויה גם לספק לאדמה גישה למוצרים אטרקטיביים, שמערך השיווק שלה עשוי להגדיל את מכירותיהם משמעותית הודות לרישויים בסין. אדמה כבר החלה לשווק בסין כמה ממוצריה של Jiangsu Huifeng, ושילשה את מכירותיהם בתוך שלוש שנים.

אדמה לא צייינה בדיווחים לבורסה מה יהיה מחיר הרכישה, אבל היות שחברות האגרוכימיה בסין נסחרות לפי מכפילי EBITDA של 8-6, ומכיוון ש-Jiangsu Huifeng היא חברה תחת לחץ רגולטורי כבד – סביר להניח שהרכישה תתבצע לפי הקצה הנמוך של טווח מכפילים זה. על פי הערכות, העסקה תושלם במחצית השנייה של 2019, בכפוף לכך שהחברה הנרכשת תשלים את תיקון הליקויים הסביבתיים, לשביעות רצונם של רשויות איכות הסביבה הסיניות, ותחזור לפעילות סדירה.

פרסום

אדמה מציינת שכבר בנובמבר 2018 עברו כל קווי ייצור התכשירים (פורמולציה) של הוייפנג בהצלחה מבדקים סביבתיים וחזרו לפעילות מלאה. באחרונה הודיעה הוייפנג  ששמונה מקווי הסינתזה הכימית לייצור חזרו לפעילות, לאחר ביקורות של רשויות הסביבה שאישרו את עמידתה של החברה בדרישות הרגולטוריות הסביבתיות.

לכתבה בדמרקר

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים