דף הבית / חדשות חברות ישראליות / אבוג'ן מודיעה על תוצאות חיוביות בתוכנית בקרת חרקים בזרעים עם התקדמות של רעלן ראשון כנגד Western corn rootworm לשלב-I

אבוג'ן מודיעה על תוצאות חיוביות בתוכנית בקרת חרקים בזרעים עם התקדמות של רעלן ראשון כנגד Western corn rootworm לשלב-I

אינדקס חברות וספקים

אבוג'ן מודיעה בנוסף על זיהוי גנים המציגים פעילות קטילת חרקים ראשונית כנגד stinkbug, מזיק משמעותי בסויה ובגידולים נוספים

פרסום

 

רחובות, ישראל – 20 ביוני, 2017 – אבוג'ן בע"מ (סימול ת"א: אבגןNASDAQ: EVGN ;), חברת ביוטכנולוגיה מובילה לשיפור והעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים חקלאיים, הודיעה היום על התקדמותו של גן המציג פעילות רעלנית כנגדWestern corn rootworm  לשלב-I, המתמקד בוולידציה בגידולי המטרה, בהמשך לתוצאות חיוביות שהתקבלו במבדקי מעבדה. בנוסף, החברה הודיעה לראשונה על זיהוי קבוצת גנים המציגים פעילות רעלנית ראשונית כנגד Southern green stinkbug, מזיק משמעותי בסויה ובגידולים נוספים.

אבוג'ן מקדמת לשלב-I את הגן EVO30495, המציג רעילות גבוהה כנגד Western corn rootworm, מזיק משמעותי בתירס.  EVO30495 עמד בכל הקריטריונים להתקדמות בשלבי הפיתוח, הכוללים אפקטיביות גבוהה וכן סיכון רעילות נמוך לאורגניזמים אחרים, כגון דבורים, בעלי חיים ובני אדם. שלב-I כולל את הכנסת הגן לתירס ולאחר מכן ניסויים בחממה וכן פעילויות וולידציה נוספות, כאשר תוצאות ראשוניות צפויות בתוך שנה עד שנתיים.

התוכנית של אבוג'ן לבקרת חרקים בזרעים החלה בשנת 2014 ומכוונת למגוון משפחות חרקים כגון: קולאופטרה, לפדופטרה, המיפטרה ומשפחות נוספות, המהוות איום משמעותי על יבולים. התוכנית מתבססת על שימוש בפלטפורמת החיזוי המחשובית הייחודית של אבוג'ן ובמאגר המידע המטה-גנומי של החברה, פעילות המתרחשת בישראל. בהמשך, הגנים שזוהו עברו וולידציה באתר המו"פ של החברה בסנט לואיס, ארה"ב. גישה זו כבר הניבה גנים המציגים פעילות ראשונית של קטילת חרקים כנגד מגוון מזיקים בגידולים מרכזיים, עם מספר גנים בתהליכים מתקדמים בשלב הגילוי (discovery phase), וכוללת עתה גם את התקדמות הגן EVO30495 לשלב-I בצנרת הפיתוח של החברה.

בנוסף, אבוג'ן זיהתה לראשונה קבוצה של גנים המציגים פעילות רעלנית ראשונית כנגד מזיק משמעותי נוסף, Southern green stinkbug. גילויים של גנים אלו הנו משמעותי במיוחד, מאחר וכיום לא קיימים פתרונות מסחריים של תכונות זרעים עבור מזיק זה, הפוגע בעיקר בסויה וביבולים נוספים.

עופר חביב, נשיא ומנכל אבוג'ן, אמר: "אנו שמחים מאד להודיע על ההתקדמות המהירה בתוכנית לבקרת חרקים, ובפרט על שני הישגים אלו, המתייחסים לצורכי שוק מהותיים. הרעלן החדש שזיהינו כנגד Western corn rootworm, המתקדם כעת לשלב-I, מכוון לשוק קיים של כ-1.5 מיליארד דולר. מעבר לכך, זיהויים של גנים, המציגים פעילות רעלנית כנגד stinkbugs, מרגש מאד כיוון שזהו מזיק משמעותי בחקלאות, עם שוק פוטנציאלי מוערך של מעל למיליארד דולר, שאין לו כיום פתרון מסחרי בתחום תכונות הזרעים".

פרסום

מר חביב סיכם: "אנו מצפים לדווח על המשך התקדמותנו בתוכנית בקרת החרקים, המדגימה באופן מרשים את עוצמתה של גישת החיזוי המולטי-דיסציפלינארית שלנו, לשוק משמעותי זה שהוא בעל צרכים גדלים שטרם קיבלו מענה".

מידע צופה פני עתיד:

הודעה זו כוללת "התבטאויות צופות פני עתיד". "התבטאויות צופות פני עתיד" אלו מלוות לעיתים קרובות בביטויים כגון "עלול", "צפוי", "מצפה", "משער", "מאמין", "מעריך", "מקווה", "מתכוון", "מתכנן" או ביטויים דומים והן מתארות עמדות, דעות וציפיות הקיימות בתאריך הוצאת הודעה זו באשר לאירועים עתידיים. "התבטאויות צופות פני עתיד" אלו כוללות סיכונים, אי ודאויות ואלמנטים אחרים, ידועים ולא ידועים, אשר עשויים לגרום לתוצאות, לביצועים ולהישגים הממשיים של אבוג'ן בע"מ להיות שונים מהותית מאלו החזויים במועד זה, וזאת כתוצאה מסיבות שונות. אבוג'ן בע"מ איננה נוטלת על עצמה כל התחייבות לעדכן לגבי "הודעות צופות פני עתיד", בין אם כתוצאה ממידע חדש, התפתחויות עתידיות או מכל גורם אחר.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר