אבוג'ן מודיעה על תוצאות חיוביות בתוכנית בקרת חרקים בזרעים עם התקדמות של רעלן ראשון כנגד Western corn rootworm לשלב-I

אבוג'ן מודיעה בנוסף על זיהוי גנים המציגים פעילות קטילת חרקים ראשונית כנגד stinkbug, מזיק משמעותי בסויה ובגידולים נוספים

 

רחובות, ישראל – 20 ביוני, 2017 – אבוג'ן בע"מ (סימול ת"א: אבגןNASDAQ: EVGN ;), חברת ביוטכנולוגיה מובילה לשיפור והעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים חקלאיים, הודיעה היום על התקדמותו של גן המציג פעילות רעלנית כנגדWestern corn rootworm  לשלב-I, המתמקד בוולידציה בגידולי המטרה, בהמשך לתוצאות חיוביות שהתקבלו במבדקי מעבדה. בנוסף, החברה הודיעה לראשונה על זיהוי קבוצת גנים המציגים פעילות רעלנית ראשונית כנגד Southern green stinkbug, מזיק משמעותי בסויה ובגידולים נוספים.

פרסום

אבוג'ן מקדמת לשלב-I את הגן EVO30495, המציג רעילות גבוהה כנגד Western corn rootworm, מזיק משמעותי בתירס.  EVO30495 עמד בכל הקריטריונים להתקדמות בשלבי הפיתוח, הכוללים אפקטיביות גבוהה וכן סיכון רעילות נמוך לאורגניזמים אחרים, כגון דבורים, בעלי חיים ובני אדם. שלב-I כולל את הכנסת הגן לתירס ולאחר מכן ניסויים בחממה וכן פעילויות וולידציה נוספות, כאשר תוצאות ראשוניות צפויות בתוך שנה עד שנתיים.

התוכנית של אבוג'ן לבקרת חרקים בזרעים החלה בשנת 2014 ומכוונת למגוון משפחות חרקים כגון: קולאופטרה, לפדופטרה, המיפטרה ומשפחות נוספות, המהוות איום משמעותי על יבולים. התוכנית מתבססת על שימוש בפלטפורמת החיזוי המחשובית הייחודית של אבוג'ן ובמאגר המידע המטה-גנומי של החברה, פעילות המתרחשת בישראל. בהמשך, הגנים שזוהו עברו וולידציה באתר המו"פ של החברה בסנט לואיס, ארה"ב. גישה זו כבר הניבה גנים המציגים פעילות ראשונית של קטילת חרקים כנגד מגוון מזיקים בגידולים מרכזיים, עם מספר גנים בתהליכים מתקדמים בשלב הגילוי (discovery phase), וכוללת עתה גם את התקדמות הגן EVO30495 לשלב-I בצנרת הפיתוח של החברה.

בנוסף, אבוג'ן זיהתה לראשונה קבוצה של גנים המציגים פעילות רעלנית ראשונית כנגד מזיק משמעותי נוסף, Southern green stinkbug. גילויים של גנים אלו הנו משמעותי במיוחד, מאחר וכיום לא קיימים פתרונות מסחריים של תכונות זרעים עבור מזיק זה, הפוגע בעיקר בסויה וביבולים נוספים.

עופר חביב, נשיא ומנכל אבוג'ן, אמר: "אנו שמחים מאד להודיע על ההתקדמות המהירה בתוכנית לבקרת חרקים, ובפרט על שני הישגים אלו, המתייחסים לצורכי שוק מהותיים. הרעלן החדש שזיהינו כנגד Western corn rootworm, המתקדם כעת לשלב-I, מכוון לשוק קיים של כ-1.5 מיליארד דולר. מעבר לכך, זיהויים של גנים, המציגים פעילות רעלנית כנגד stinkbugs, מרגש מאד כיוון שזהו מזיק משמעותי בחקלאות, עם שוק פוטנציאלי מוערך של מעל למיליארד דולר, שאין לו כיום פתרון מסחרי בתחום תכונות הזרעים".

פרסום

מר חביב סיכם: "אנו מצפים לדווח על המשך התקדמותנו בתוכנית בקרת החרקים, המדגימה באופן מרשים את עוצמתה של גישת החיזוי המולטי-דיסציפלינארית שלנו, לשוק משמעותי זה שהוא בעל צרכים גדלים שטרם קיבלו מענה".

מידע צופה פני עתיד:

הודעה זו כוללת "התבטאויות צופות פני עתיד". "התבטאויות צופות פני עתיד" אלו מלוות לעיתים קרובות בביטויים כגון "עלול", "צפוי", "מצפה", "משער", "מאמין", "מעריך", "מקווה", "מתכוון", "מתכנן" או ביטויים דומים והן מתארות עמדות, דעות וציפיות הקיימות בתאריך הוצאת הודעה זו באשר לאירועים עתידיים. "התבטאויות צופות פני עתיד" אלו כוללות סיכונים, אי ודאויות ואלמנטים אחרים, ידועים ולא ידועים, אשר עשויים לגרום לתוצאות, לביצועים ולהישגים הממשיים של אבוג'ן בע"מ להיות שונים מהותית מאלו החזויים במועד זה, וזאת כתוצאה מסיבות שונות. אבוג'ן בע"מ איננה נוטלת על עצמה כל התחייבות לעדכן לגבי "הודעות צופות פני עתיד", בין אם כתוצאה ממידע חדש, התפתחויות עתידיות או מכל גורם אחר.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים