אבוג'ן מודיעה על תוצאות חיוביות בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה

מיקרובים הראו שיפור יבול משמעותי בניסויי שדה

רחובות, ישראל – 10 ביולי, 2018: אבוג'ן (סימול ת"א: אבגן,NASDAQ:EVGN), חברת ביוטכנולוגיה מובילה לפיתוח מוצרים חדשניים לתעשיות מדעי החיים, מודיעה כי חטיבת האג- ביולוג'יקלס השיגה תוצאות יבול חיוביות והתקדמות שלב בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה. התקדמות השלב, משלב הגילוי לשלב הפיתוח הראשוני, מבוססת על עמידה בקריטריון של יעילות עם שיפור יבול משמעותי של 10%-20% בניסויי שדה בחיטה אביבית.

 

פרסום

חיטה היא אחד מהיבולים החשובים ביותר בעולם ומהווה חלק משמעותי בתזונה העולמית. שוק קמח החיטה העולמי הוערך ב-200 מיליארד דולר ב-2015 וצפוי להגיע ל-270 מיליארד דולר ב-[1]2022. חיטה אביבית מהווה כ-40% מסך החיטה בצפון אמריקה[2], כאשר הגידול מתרכז בעיקר  בצפון דקוטה ומערב קנדה.

 

בשלב זה הביו-סטימיולנטיים של אבוג'ן מפותחים כציפוי לזרעי החיטה ובהמשך מתוכננות שיטות יישום נוספות. כעת, לאחר המעבר לשלב הפיתוח, עיקר הדגש הוא על קידום טכנולוגיות הפורמולציה, והפרוטוקולים של הפרמנטציה לשיפור העקביות בהעלאת היבול ולהורדת עלויות ייצור. הצעדים הבאים לבמינת המוצר יהיו ניסויי שדה בארה"ב בעונה הקרובה, ואחריהם ניסויים נוספים במערב קנדה, שתי גיאוגרפיות משמעותיות  עתידיות להשקת המוצר.

 

עידו דור, סמנכ"ל בכיר ומנהל כללי, חטיבת האג-ביולוגיקלס: "אנחנו גאים בהתקדמות שהושגה בתוכנית הביו-סטימולנטים לחיטה שמהווה צעד חשוב בתהליך של הגדלת יבול בגידול חשוב זה. מוצרים אג-ביולוגיים הם אלטרנטיבה ידידותית לסביבה שגם עצידה להפוך את החיטה לבחירה בריאה יותר עבור צרכנים. אנו מצפים לעדכן אתכם בהמשך ההתקדמות לקראת מסחור של מוצר זה וכן מוצרים אחרים הכוללים ביו-סטימולנטיים בגידולים נוספים, ביו-אינסקטצידים וביו-פונגיצידים ."

 

פרסום

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן, אמר כי "זוהי תוכנית חשובה עבור אבוג'ן מאחר והגעה למוצר בתחום זה אפשרית בטווח זמן קצר יחסית. מעבר לכך, שוק החיטה הינו פחות ריכוזי המאפשר, פוטנציאלית, לחברות כמו שלנו למסחר את המוצר ישירות עם מפיצים, ובכך לתפוס נתח גדול יותר מהכנסות המוצר הסופי".

[1] https://www.alliedmarketresearch.com/flour-market

[2] https://www.ers.usda.gov/webdocs/publications/86210/whs-17l.pdf?v=43083 pg. 18; Phillips McDougall, 2017

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים