דף הבית / חדשות ישראליות / אבוג’ן מודיעה על הקמת חברת בת בתחום הכימיה לחקלאות – אגפלנוס בע”מ

אבוג’ן מודיעה על הקמת חברת בת בתחום הכימיה לחקלאות – אגפלנוס בע”מ

 

הפעילויות הקשורות לתכנון ופיתוח מוצרי אגרו-כימיה יעילים ובטוחים יועברו לחברה החדשה

: אבוג’ן (סימול ת”א: אבגן,NASDAQ:EVGN ), חברת ביוטכנולוגיה מובילה לפיתוח מוצרים חדשניים לתעשיות מדעי החיים מודיעה היום על הקמת חברת בת חדשה – אגפלנוס בע”מ. כל פעילויות הכימיה לחקלאות של אבוג’ן, לתכנון ופיתוח מוצרים יעילים ובטוחים מהדור הבא,  יועברו לחברת הבת החדשה, יחד עם רישיון לפלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובי (CPB) של אבוג’ן.

פרסום

פעילות הכימיה לחקלאות באבוג’ן החלה בשנת 2014 וכיום כוללת צבר מוצרים פנימי בפיתוח ושיתופי פעולה משמעותיים המתמקדים בקוטלי עשבים וקוטלי חרקים. הגילוי והפיתוח המהיר של המולקולות הכימיות המבטיחות הושג תוך שימוש בפלטפורמת ה-CPB של אבוג’ן. צנרת הפיתוח המבטיחה של אגפלנוס כוללת מולקולות כימיות לקוטלי עשבים, בעלי מנגנון פעילות חדשני, וקוטלי חרקים הפעילים על אתרי קישור חדשים. שיתופי הפעולה הקיימים של אבוג’ן בתחום הכימיה לחקלאות עם חברות מובילות בתחום הגנת הצומח כגון BASF ו-ICL יועברו לחברה החדשה.

ההנהלה של אגפלנוס תורכב מההנהלה של חטיבת הכימיה של אבוג’ן, כאשר ערן קוסובר, המנהל הכללי של החטיבה וסמנכ”ל בכיר באבוג’ן, ממונה למנכ”ל אגפלנוס. עופר חביב, מנכ”ל אבוג’ן יכהן כיו”ר הדירקטוריון של החברה החדשה.

עופר חביב, מנכ”ל ונשיא אבוג’ן ציין: “אני מצפה כי המבנה החדש של חברה עצמאית בתחום הכימיה לחקלאות יאיץ את מאמצי המסחור, תוך ייעול תהליך פיתוח המוצרים. מבנה זה עשוי לאפשר למשקיעים פוטנציאליים גישה ישירה לנכסי הגנת הצומח הייחודיים של החברה החדשה. בהובלתו של ערן קוסובר והצוות המקצועי, אני מאמין כי אגפלנוס תגיע להישגים רבים”.

ערן קוסובר, מנכ”ל אגפלנוס, ציין: “אני שמח לקבל לידי את ההובלה של אגפלנוס. אני גאה מאוד במה שהשגנו עד כה ובטוח כי המבנה והמיקוד יובילו להאצה של פעילויות הפיתוח שלנו של מוצרים יעילים ובטוחים מהדור הבא להגנת הצומח. אני מקווה לעדכן כשנגיע לאבני דרך חדשות בהתקדמות בפיתוח המוצרים שלנו, ועל יצירת מערכות יחסים חדשות עם חברות האג-כימיה המובילות בתעשייה.”

כפי שאבוג’ן דיווחה בתחילת שנת 2018, כדי לנצל בצורה מירבית את פלטפורמת ה-CPB, אבוג’ן מתמקדת במספר תעשיות מבוססות מדעי החיים בהן הטכנולוגיה יכולה להוות יתרון משמעותי בפיתוחם של מוצרים מהדור הבא. האסטרטגיה של אבוג’ן היא להקים חברות בנות ייעודיות לכל תחום – כגון כימיה לחקלאות –  עם יכולות ארגוניות מלאות וגישה מתמשכת לפלטפורמת ה-CPB של אבוג’ן. בנוסף, לכל חברת בת תהיה הזכות לקדם את האסטרטגיה, העסקים והפיננסים בעתיד.

אודות אגפלנוס

פרסום

אגפלנוס הינה חברת בת בבעלות מלאה של אבוג’ן (סימול ת”א: אבגן,NASDAQ:EVGN ), המתמקדת בגילוי, פיתוח ומסחור של מוצרי הגנת הצומח יעילים ובטוחים תוך שימוש בטכנולוגיות חיזוי מחשובי יחודיות. החברה מתעדת לפתח מוצרי אג-כימיה כדוגמאת: קוטלי עשבים, קוטלי חרקים, קוטלי פטריות ומשפרי יבול. אגפלנוס תמשיך את שיתופי הפעולה עם חברות מובילות כגון BASF וכי”ל. לפרטים נוספים: www.agplenus.com

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

רשות הטבע והגנים תייעץ לחקלאים ב”יום פתוח ערבה” על הדרכים להתמודדות עם נזקי חיות בר

במהלך יום פתוח ערבה, בין התאריכים 30-31.01.2019 תשיק, רשות הטבע והגנים את חוברת ההסברה “חקלאי, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *