תרופה מהטבע: תכירו את שורש הYakon

הוא פריך, מתוק ודל שומן. הוא מגיע אלינו מפרו, והוא מסייע בספיגת ויטמינים וסידן, מאזן את רמות הסוכר בדם, וטוב לחולי סכרת ולסובלים מהשמנת יתר

שורש שאוקלם בארץ על ידי משה וייס, חבר העמותה, משתייך למשפחת הארטישוק הירושלמי והחמנייה, והתגלה במקור על ידי שבט האינקה בפרו (על פי ממצאים ארכיאולוגיים). רק בהמשך נתגלה שוב על ידי היפנים – שנהגו לעשות שימוש בעלי הצמח להכנת תה וגילו את סגולותיו בוויסות כמויות הסוכר בדם – ללא צורך בשימוש באינסולין, בדיוק באותם מקרים בהם צרך החולה כמות גדולה של עמילנים או סוכר.

את היאקון תוכלו לזהות בזכות דמיונו לבטטה. קליפתו בעלת גוון חום כההועשירה בחומרים שמעודדים את התפתחות חיידק הביפידוס (Bifidus)המשפר את פעילות המעיים

פרסום

יניב  מהעמותה לפירות אקזוטיים בישראל: "היאקון הוא שורש טעים, מזין ובריאותי במיוחד, שנפוץ בתרבות היפנית בזכות יתרונותיו בויסות סוכר בדם והיותו דל קלורי. למי שרוצה לנסות בבית, הייתי ממליץ להשאיר את היאקון לייבוש בשמש, על מנת להעלות את רמת המתיקות, וליהנות ממנו כחטיף פריך".

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים