תפוח כפרי

התפוח הכפרי- פרי המזכיר את המשמש והשיזף הצהוב הידוע בעולם כפרי בעל סגולה להולדת בנים. החומציות שבפרי התורמת למערכת הרבייה בגוף מגדילה את הסיכויים להרות בנים. אברהם חסידים, מגדל פירות אקזוטיים והבעלים של בוסתן הכרמל, מציין כי “ככל שאישה תאכל יותר מהתפוח הכפרי כך יגדל הסיכוי שלה להרות בן זכר”.

התערוכה החקלאית הבינלאומית, אגרו משוב ה-21, תציג בביתן החידושים את הזנים החדשים של הפירות האקזוטיים. בין הפיטאייה, הספודילה והספוטה תציג העמותה את התפוח הכפרי, פרי חדש המזכיר את המשמש והשיזף, בעל טעם חמצמץ. התפוח הכפרי אשר גדל בקליפורניה, נחשב ללהיט בסין בשל היותו בעל סגולה להולדת בנים.

אברהם חסידים, הבעלים של בוסתן הכרמל המגדל את התפוח בארץ מסביר כי: “התפוח הכפרי ידוע כפרי בעל חומציות גבוהה. פירות עם חומציות סופגים אנזימים אשר מגיעים עם פלסמת הדם למערכות של ההפרשה בגוף- כולל מערכת הרבייה. כידוע, רמת החומציות במערכת הרבייה משפיעה על הפרשות של תאי הזרע. ברמת חמוציות שכזו, תאי הזרע השורדים הם תאי הזרע הזכריים ולכן ככל שאישה תאכל יותר מהתפוח הכפרי יש לה סיכוי להרות בן“.

פרסום

פרי נוסף שיוצג בתערוכה הוא השיזף הסיני. מדובר בפרי המזכיר במראה את פרי התמר, בעל טעם מתוק שניתן לאכול אותו גם כפרי יבש. אבי אלמוגי, יו”ר המועצה לפירות אקזוטיים ציין כי הוא צופה לשיזף הסיני עתיד מזהיר: “הפיתוח של השיזף הסיני קיב תנופה חזקה במדינות שונות בעולם ומשווק שם בעשרות זנים שונים. העובדה שמדובר גם בפרי יבש מגדילה את סיכוייו לחדור אל הטעם הישראלי“.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

שני זני נקטרינה חדשים זפיר ואורין אוקלמו על ידי חוקרי החברה לפיתוח הגליל ומו”פ צפון!

בעיצומם של חודשי הקיץ במו”פ (מחקר ופיתוח) צפון ובחברה לפיתוח הגליל יכולים לסמן הישג נוסף …