תבלין הבזיל – מעתה גם על עץ…

מצטיין בחוזק ועמידות למחלות ולכן לא נזקק לחומרי הדברה

עץ הבזיל הוא פיתוח חדש של משתלות חישתיל, מגדלי ויצואני צמחי הנוי והחקלאות הגדולים בישראל. עץ הבזיל יוצר בטכנולוגיה יחודית של הרכבת צמח הבזיליקום על גבי כנה – מערכת שורשים חזקה של צמח אחר. התוצאה היא צמח חזק בעל טעם ייחודי וכושר התחדשות משופר אחרי קטיף העלים. הודות לעמידותו הגבוהה למחלות ופגעי אקלים הוא אינו נזקק לשימוש בחומרי הדברה, כך שמי שמגדל אותו יכול להנות מתבלין זמין, נקי ובריא.

עלי עץ הבזיל של חישתיל ארומטיים וטעימים במיוחד ויכולים לעשיר כל סלט, מרק ותבשיל. בקיץ העץ מתקשט בפרחים לבנים יפים. מומלץ לגדל את הבזיל בונסאי עם חשיפה לשמש, אך גם חדר מואר בטמפרטורה של מעל 6 מעלות יתאים לכך. בערבים קרים ובתקופת החורף כדאי להכניס אותו פנימה לתוך הבית או חלל מחומם אחר.

פרסום

חישתיל החלה לייצא את עץ הבזיל לשוק חובבי הגינון בגרמניה, צרפת, בריטניה ומדינות נוספות. תחום חקלאות ההובי מפותח מאוד במדינות אירופה והמגדלים החובבים מחפשים צמחים מעניינים מבחינת המראה והשימוש הקולינרי שלהם, בד בבד עם צמצום עד ביטול מוחלט של השימוש בחומרי הדברה.

עץ הבזיל יכול להמשיך לצמוח במשך מספר שנים ולהוציא עלים במשך כל עונות השנה. כיסוח העלים אינו מזיק לעץ, לעומת שיחי בזיל שעלולים להיפגע מקטיף יתר. המלצת חישתיל היא לקצוץ את העלים מדי פעם  – אך לא יותר משליש מהנוף בכל פעם. עץ הבזיל מתאים לגידול בחממת נוי או בשטח חיצוני בהתאם לעונה.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים