תאכלו סלק- בונה את המוח יותר טוב.

 

מחקר שהתפרסם בחדשות רפואיות ממליץ להוסיף ברשימת של "מזונות על "סלק חיוני בתזונה שלנו.

המחקר מצא שכמות יומי של מיץ סלק מעלה זרם הדם למוח,וכתוצאה מחזיק  חד –ערנות המוח ואפשרות לגרום להגנת שלו נגד דמנציה עם הזדקנות.

פרסום

החוקרים עם Wake Forest University's Translational Science Center FosteringAging   הסתכלו במיוחד על המיץ של סלק בגלל הוא עשיר בניטראט.הגוף הופך הניטרט בניטרית שעוזר לפתיחת העורקים ומשפר זרימת הדם.

"התכונה הגדולה של הניטריטים שהם מגעיים ישר למקומות שצריכים יותר חמצן המסופק דרך זרימת הדם "וזה אומר פרופסור גרי מילר מהאוניבריסטהWake Forest   המחלקה מדעית בריאות ופעולה , שהוא אחד מהחוקרים העיקרים של הפרויקט.

התוצאות לפי דעתו הם חיוויות ומעודדות-המחזקים הדעות על דיאטה טובה המורכבת מהרבה פירות וירקות יכולים להשפיע על סך הכל בריאות טובה.

המחקר התבסס על מחקרים קודמים שמצאו שדיאטה הכוללת סלק ומזונות אחרות עשירים בניטרט יכולים להוריד לחץ דם ולשפר את ביצועים בפעילויות הגופנית אבל המחקר הנוכחיות הוא הראשון שמצאה ההשפעת על המוח.

"."במוח יש איזורים שיש ירידה להספקת חמצן עם הגיל,ומאמינים שיכול להיות הגורם לדמנציה"לפי דניאל  קים-שפירו המנהל של האוניברסיטה  Wake Forest University'sTranslational Science  Center.Fostering Independence in Aging

ריכוז גבוהה של נטרטים נמצאו בסלק סלרי,כרוב,ועלים ירוקים,ירקות..

התוצאות של המחקר התפרסמו ב-Nitric Oxide  Biology and Chemistry.

The Center for Translational Science Fostering Independence in Aging

מתעסק עם התקדמות הבריאות הפונקציונלי  של האנשים בהזדקנות.החוקרים במרכז חוקרים איך התזונה והפעילות הגופנית יכולים לשנות את היכולת הקוגניטיבי והתיפקוד הפיזי.החוקרים כוללים צוות רפואי,מדענים התנהגותים, ומדענים אחרים שמפתחים מחקרים שיכולים לעזור לבריאות בשני הכיוונים קוקניטיבי ותיפקוד פיזי של האוכלוסיה בשלבים שונים של התבגרות.

פרסום

בסיכום;

אין בעיה ליישום המחקר זה מחזק מחקרים קודמים ומוסיף יותר בטיחון לנו להרכב תפריט המגוון  ובריא..

מאת לוטי זילברמן

מהנדסת כימיה תואר שני עם התמתחות בתרופות,תזונה וסביבה

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים