פלפל הבנרו – מבשיל בקיץ לאמיצים בלבד

פלפל הבנרו שגדל בערבה במושב עין יהב, נחשב לפלפל בעל החריפות הגבוהה ביותר מבין פלפלי המאכל. הוא נמדד בסולם החריפות של סקוביל פי 150 עד 300 לעומת פלפל חריף רגיל.

 

דניאל לב, מנכל האגודה החקלאית "יופי של ירקות" במושב עין יהב, אומר שכעת אנו נכנסים לעונה החריפה ביותר של הבנרו שהופכת אותו לפלפל החריף בישראל. ככל שהפלפל מבשיל זמן רב יותר על השיח, כך הוא מאבד מחריפותו. כשמזג האוויר נעשה חם מואצת הבשלת הפלפל והבנרו נקטף מהר יותר וחריף יותר.

פרסום

 

הבנרו גדל במשק זיו-אב בעבודה עצמית, ללא עזרת עובדים זרים. גודלו נע בין 2 ל-6 ס"מ וצבעו ירוק והופך לאדום או כתום עם הבשלתו. מקורו של הבנרו הוא בחצי האי יוקטן שבמקסיקו. שמו נגזר מאזור הסחר בקובה שם התנהל מסחר ענף בפלפל הידוע בחריפותו.

 

לדברי קובי זיו-אב, מגדל הבנרו בעין יהב, חלקי הפלפל החריפים ביותר הם ציפוי הגרעינים והחלק הלבן אליו הם צמודים בתוך הפלפל. ככל שמתרחקים מחלקים אלו כך יורדת החריפות. הקיץ היא עונה לאמיצים בלבד ויכולים לאכול את הבנו רק משוגעים לדבר.

פרסום

הפלפל משווק דרך אגודת "יופי של ירקות" ממושב עין יהב, שהפכה למשווקת הירקות הטריים הגדולה בישראל לאחר שהגדילה את היקף המכירות ל-120 מיליון שקל בעונת 2012. פרטים נוספים על "יופי של ירקות" באתר:www.ein-yahav.com

17-4-13

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים