פופקורן עוזר למניעת סרטן

הפופקורן הוא חטיף כמעט בלתי נפרד מבילוי בקולנוע וגם לעיתים בצפייה בטלויזיה, מפגשים בין ילדים, ואפילו בין גדולים. החדשות הטובות שהביאו חוקרים מאוניברסיטה סקרנטון בארצות הברית שהפופקורן, כמו הדגני בוקר וחטיפים אחרים, מכיל נוגדני חימצון הנקראים פוליפנולים.

הפוליפנולים הנמצאים גם בפירות, ירקות, יין, קפה, פירות יער, זיתים ושוקולד, ונמצא שהם עוזרים להפחתת הסיכון למחלות רבות. הם מנטרלים את הרדיקלים החופשיים שעלולים לגרום נזק לתאים ולרקמות מהגוף.

התגלית החדשה היא שדגנים מקמח מלא הם מקור נוסף לפוליפנולים.

פרסום

עד כה ידוע היה שדגנים, קרקרים, ופסטה מקמח מלא, הם מקור לסיבים תזונתיים ומסייעים במניעת סרטן המעי הגס, מחלות של כלי הדם ועוד. הפוליפנולים הופכים את הדגנים לאוכל בריא יותר. החוקרים מצאו שמוצרים מקמח מלא מכילים את אותו הריכוז של נוגדי חימצון כמו ירקות ופירות. הם מצאו שהפופקורן מכיל את הריכוז הגבוה ביותר של נוגדני חימצון ביחס לכל החטיפים על בסיס קמח מלא.

המחקר מוסיף לתפריט שלנו עוד מזון נעים עם יכולת למניעת מחלות, וכידוע, הטיפול הבריאותי הכי נכון ויעיל זה טיפול מונע.

לוטי זילברמן

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

בריא, טעים ומקומי: הגיע הזמן שתתנסו בתזונה עונתית

15 ביולי 2024

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
בריא, טעים ומקומי: הגיע הזמן שתתנסו בתזונה עונתית

15 ביולי 2024

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים