נוגדני חמצון – מקורות עיקריים

מאת לוטי זילברמן מהנדסת כימיה תואר שני(MSc)

נוגדני חמצון, הנמצאים בכל מיני מזונות ותבלינים, מסייעים בנטרול רדיקלים החופשים.על פי הספרות הרפואית, עודף של רדיקאלים חופשיים בגוף נקשר עם מחלות רבות, כגון: סרטן, מחלות לב, קאטארקט, דלקת פרקים, אלצהיימר ועוד, מעל ל-60 מחלות. הם מיוצרים בגוף באופן טבעי כתוצר לווי של המטבוליזם בתאי הגוף, ובכמויות יתר כתוצאה מחשיפה לעישון, שתייה בלתי מבוקרת של משקאות חריפים, חומרי הדברה, כימיקלים, חשיפת יתר לשמש ומזהמים סביבתיים אחרים.

ביוני 2004 התפרסם מחקר של האגודה אמריקאית לכימיה, האגודה המדעית הגדולה בעולם ACS (American Chemical  Society), המחקר הרחב, המקיף והמדויק ביותר, שנערך עד כה לגבי המקורות הטובים לנוגדי חמצון. החוקרים בדקו מעל 100 מזונות שונים, כולל פירות, ירקות  ולראשונה בדקו גם נתונים של תבלינים ואגוזים למיניהם. נבדק הריכוז של הנוגדנים בכל אחד מהם והכמות הכללית למנה.

פרסום

בין הפירות, נמצא שפירות היער מכילים את הכמות הגדולה ביותר של נוגדנים. שעועיתארטישוק ותפוחי אדמה אדומים (Russet Potatoes) הם המובילים מבין הירקות. אגוזי הפקאן, אגוזים ובוטנים מדורגים בטופ.

למרות שתבלינים משמשים בכמויות קטנות, הם תורמים תרומה משמעותית כנוגדני חמצון. כך למשל הציפורן הטחון, הקינמון הטחון והאורגנו מדורגים בראש עם ריכוז הגבוה ביותר.

כמובן שההשפעה החיובית של נוגדני החמצון תלויה בספיגה והשימוש שהגוף עושה בהם. אין כרגע המלצות ברורות לכמות הנוגדנים היומית המומלצת. כנס ראשון בנושא זה נערך באורלנדו ביוני 2004, בו דנו המדענים בהמלצות לגבי הכמויות הנדרשות, בדומה לאלו עבור ויטמינים.עד לפירסום המסקנות של המדענים החוקר הראשי רונלד פריור Ph.Dבכימיה ותזונאי

ממליץ  לאכול פירות וירקות תמיד(במיוחד אלה עם כמות גדולה של נוגדני חימצום), עבור בריאות יותר טובה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים