דף הבית / הדרכה לגידול / מעבדת שלפ בקיבוץ גבעת ברנר משיקה שרות חדש:בדיקות צמחים וקרקע בהתכתבות

מעבדת שלפ בקיבוץ גבעת ברנר משיקה שרות חדש:בדיקות צמחים וקרקע בהתכתבות

מעבדת שלפ בקיבוץ גבעת ברנר משיקה שרות חדש לקראת האביב: בדיקות צמחים וקרקע בהתכתבות. במסגרת השרות החדש יכול כל בעל גינה או עציצים לשלוח בשקית אטומה דוגמה של צמח חולה, עלה, דשא או קרקע ולקבל בתשובה אבחון של המחלה, המזיק או המלצה לדישון של הגינה וזאת לאחר בדיקת מעבדה.

עודד יפה, מנכ”ל מעבדת שלפ, מסר שההתחממות באביב מביאה עימה התפרצות של מחלות ומזיקים בגינה ויש לדעת כיצד להתמודד איתם בדרך מקצועית לפני שהם יתפשטו ויחסלו את הצמחיה.

עלות השרות החדש היא 150 שקל. המעבדה מתחייבת לשלוח את התשובה בתוך שבוע, כדי לאפשר לבעלי הגינות לטפל במהירות במפגע או לבצע את הדישון הנדרש. יש להקפיד שאם נעשה שימוש בכלים לאיסוף הדגימות הם יהיו נקיים כדי למנוע אבחון שגוי.

פרסום

בנוסף להתמודדות עם המזיקים, האביב הוא הזמן הנכון לבצע דישון של הקרקע. דישון יתר פוגע בגינות לא פחות מהעדר דישון. מי שרוצה לדעת מה כמות הדישון הנדרשת בגינה, כדי לא להגזים בכמויות, צריך לקחת מספר דגימות של קרקע בעומק של 10 ס”מ בכמה נקודות בגינה. את הקרקע יש לערבב ולשלוח למעבדה דגימה של כ-300 גרם בשקית אטומה בדואר. המעבדה תוכל לאבחן את כמות הדשן הממוצעת בקרקע ולהמליץ על הדישון הרצוי.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

תמונות מתערוכת אגרו ישראל – יבולי שיא -עין חרוד לחץ כאן  בנוסף אולי תאהב/י האקתון …