לשמן זית סגולות בריאותיות

במיוחד השמן המופק בכבישה קרה (כתית מעולה), רצוי עם אחוז חומציות מתחת ל- 1%.

השמן עוזר לנו לחיזוק המערכת החיסונית, מכיל נוגדי חימצון, ויטמינים A, E ופוליפנולים התורמים לבריאות העור, משפרים את תיפקוד הלב, מסייעים במניעת סרטן, מפחיתים את רמת  הכולסטרול הרע, מעלים את רמת הכולסטרול הטוב, מסייעים להפחתת לחץ הדם ואף מסייעים בהפחתת משקל. שמן זית עושה רק טוב.

מחקר שהתפרסם ב-2008 ב-Medical News מציין את החשיבות של השומנים הטובים בתפריט יומי, בכל ארוחה. השמן מסייע לחומרים המזינים שבמזון להיקלט בגוף. הסיבה היא שחלק גדול מהמזינים נמסים בשמנים. לדוגמה, הפיטונוטריינת, וויטמינים מהתרד, חסה עגבניות, גזר ועוד. כמובן לא צריך להפריז, אך מחקרים רבים מראים שהשומנים נחשבים כמזון תפקודי,

פרסום

מאת לוטי זילברמן

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום

כדי להיות תמיד מעודכנים