דף הבית / תקינה בחקלאות / כללי המועצה לייצור ולשיווק של ירקות (פירוט הסדר היצוא), תשכ"ה-

כללי המועצה לייצור ולשיווק של ירקות (פירוט הסדר היצוא), תשכ"ה-

אינדקס חברות וספקים

בתוקף סמכותה לפי הסעיפים 25 ו36- לחוק המועצה לייצור ולשיווק של ירקות, תשי"ט1959- (להלן – החוק), קובעת המועצה לייצור ולשיווק של ירקות (להלן – המועצה) כללים אלה:

פרסום

1. הודעה על גידול ירקות ליצוא

המועצה תפרסם ברשומות ובשלושה עתונים יומיים הודעה למגדלים המעונינים לגדל ירקות מסוג, מין או זן המפורטים בהודעה לשם ייצואם על ידי המועצה (להלן – ההודעה).

2. בקשה להסכמה

מגדל הרוצה לגדל ירקות כאמור בסעיף 1, יגיש בקשה למועצה לא יאוחר מהמועד שנקבע בהודעה כמועד להגשת בקשות ויבקש הסכמת המועצה לגידול ירקות לצרכי יצוא.

3. מתן הסכמה

(א) המועצה רשאית לתת למבקש הסכמה לגידול ירקות לצרכי יצוא, לסרב לתיתה או להתנותה בתנאים שתקבע (להלן – ההסכמה).

(ב) נתנה המועצה הסכמתה לפי סעיף-קטן (א), יהיה המגדל רשאי לגדל הירקות ולספקם למועצה בדרך ובתנאים שנקבעו בהסכמה.

4. דין הסכמה

הסכמה דינה כהיתר שניתן על ידי המועצה לפי הוראות סעיף 27 לחוק אלא אם נקבע בה אחרת.

5. סמכות המועצה לסרב קבלת ירקות

המועצה רשאית לסרב לקבל ירקות שגודלו על פי הסכמה אם הם אינם עומדים בתנאים שנקבעו בהסכמה או שמבקר שנתמנה לפי חוק לפיקוח על יצוא הצמח ומוצריו, תשי"ד1954-, לא אישר אותם ככשרים ליצוא.

6. העברת חזקה בירקות

לא יוציא אדם מחזקתו ירקות שגודלו על פי הסכמה ושלא נתקבלו על ידי המועצה לשם יצואם אלא אם קיבל על כך היתר מיוחד מאת המועצה ובהתאם לתנאי ההיתר.

7. חיוב לספק ירקות

פרסום

המועצה רשאית להטיל על מגדל שניתנה לו הסכמה, לספק למועצה ירקות ליצוא, בכמות, במועד, מטיב, מסוג, מזן, בצורת אריזה ובסימון שהמועצה תורה לו עליהם.

8. תמורת יצוא

המועצה תשלם תמורת הירקות שסופקו לה בהתאם לכללים אלה לפי שיטה של סיבולת שקבעה לפי סעיף 37 לחוק, או לפי ההסכם שבין המועצה והמגדל.

 

_________________________________

1 ק"ת תשכ"ה, 1446.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]
הרשמו לניוזלטר