כוסברה נגד הרעלת מזון

מאת לוטי זילברמן

כימאים גילו שכוסברה מייצרת חומר עם תכונות אנטיביוטיות חזקות. הוספה של מלוא החופן עלי כוסברה קצוצים למאכלים לא רק שמשפר את הטעם אלא גם מגן עלינו כנגד זיהומים במזון, לפי מחקר משותף שנעשה בארצות הברית ומקסיקו.

 

פרסום

חוקרים מאוניברסיטת ברקלי בקליפורניה ואניברסיטה גואדלחארה ( Guadalajara ) במקסיקו מצאו  שחומר הנמצא בגרעיני ובעלי כוסברה יעיל פי שתיים לעומת אנטיביוטיקה מסוג גנטאמיצין המשמשת כנגד חיידק הסאלמונלה  . החוקרים הופתעו למצוא חומרים אנטיביוטיים חזקים בכוסברה כיוון שחומרים אנטיביוטיים המצואים לרוב במזונות הם חלשים בדרך כלל.

החוקרים סבורים שאחד מהחומר שמצאו בכוסברה, בשם דודצנאל (dodecenal ) עשוי להפוך לתוסף מזון טבעי שיהיה תחליף לאנטיביוטיקה כאשר החיידקים מגלים עמידות לאנטיביוטיקה. לחומר זה אין טעם של כוסברה ולכן עשוי להוות תחליף לאלה שלא אוהבים את טעם התבלין. ניתן יהיה לצרוך כדורים בהם יהיה ריכוז גבוה של חומר פעיל, במיקרים של הרעלות. כפעולה מונעת פשוטה, אפשר להוסיף כוסברה לסלטים ומאכלים אחרים.

 

טובה קראוזה, דיאטנית קלינית: הנה דוגמה נוספת לכך שעדיין רב הנסתר על הנגלה בכל מה שמדובר בפיטוכימיקלים, חומרים מן הצומח שממלאים תפקידים חשובים בשמירה על הבריאות שלנו. עשבי תיבול שונים עשירים במיוחד בנוגדי חימצון בהשוואה למזונות אחרים מן הצומח פעילים ולא בכדי השתמשו בהם כבר בימי קדם לטיפול במחלות שונות.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים