ירק הפארסניפ – מעכשיו על המדפים לשלושה חודשים

הפארסניפ גדל באופן בלעדי בקיבוצי חבל מעון בנגב המערבי. מנהל השיווק של מפעלי חבל מעון, חיים בן ארי, מסר שיבול הפארסניפ יגיע ל-600 טון. מרבית התוצרת מיוצאת לבריטניה ולאירלנד, חלקה נמכר בישראל בעיקר ברשתות השיווק הגדולות. יוצאי מדינות מזרח אירופה, מכירים את הירק על תכונותיו המגוונות מארצות מוצאם בשם "פסטרנק".

 

הפארסניפ הוא ירק שורש מתקתק דמוי גזר לבן או שורש פטרוזיליה מעובה בעל מרקם סיבי. הפארסניפ מכיל כמויות גבוהות של ויטמין סי, אשלגן וחומצה פולית. הוא מתאים למגוון של שימושים בבישול, אפייה, מאכלי קדירה על בסיס בשר או עוף, הכנת ציפסים או פירה. כמו כן אפשר לשלב אותו במרק ואף להכין ממנו ריבה. הפארסניפ נשמר היטב במקרר באריזת פלסטיק עד לתקופה של שבועיים.

פרסום

 

מפעלי חבל מעון הם יצואני תפוחי האדמה הגדולים בישראל. מוצר הדגל של חבל מעון  הוא תפוחי אדמה "דוד משה", המצטיינים באיכותם הגבוהה ובחלוקה לפי שימושים: לבישול ואפיה, טיגון והכנת ציפס או להכנת מחית (פירה). המותג "דוד משה" הורחב גם לגזר, הנמכר באריזות שקופות במשקל של 1 ק"ג, לאחר שעבר הברשה, מיון וברור קפדני.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים