חמוציות מכילות חומרים המונעים עששת ובעיות חניכיים

8-7-14
מאת לוטי זילברמן מהנדסת כימיה תואר שני

עם התמחות בתרופות,תזונה וסביבה

מדענים גילו שהחמוציות מכילות חומרים נוגדני חימצון (פלאבונואידים) שיכולים לפעול נגד חיידק הסטרפטוקוקוס מוטאנס הגורם לעששת. עששת היא מחלה זיהומית שפוגעת בילדים רבים בגילאי 5-17. המחלה מתחילה ברובד שמצטבר על השיניים, שהוא תערובת של חיידקים עם חלקי אוכל. המדענים מצאו שהחומרים הנמצאים בחמוציות מונעים את הדבקות החיידקים לשיניים. המחקר נעשה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטה רוצסטר בארצות הברית והתפרסם בכנס של האיגוד הבינלאומי לחקר שיניים.

פרסום

תוצאות דומות התפרסמו במחקר אחר ביולי 2006 ב-Journal of Antimicrobial Chemotherapy. החוקרים טוענים שחמוציות יהיו הנשק החדש במלחמה למען בריאות הפה והבריאות הכללית. זאת בזכות יכולתם להפחית את הדבקות חיידקים על פני השטח של החניכיים וחלל הפה וכתוצאה להפחית את התפתחות דלקות. בנוסף ידוע שחמוציות מסייעות לגוף להתגונן כנגד חיידקים מסוכנים הגורמים לזיהומי בדרכי השתן, כיב קיבה ודלקות אחרות. המחקר נעשה באוניברסיטת לבל ( LAVAL)שבקנדה.

ניתן לרכוש כדורי חמוציות ברשתות הפארם. בנוסף ניתן למצוא מיץ חמוציות וחמוציות מיובשות.

טובה קראוזה, דיאטנית קלינית: כדאי לשלב מיץ חמוציות או חמוציות מיובשות כחלק מהתפריט היומי לשמירה על הבריאות. חצי כוס מיץ חמוציות או כף חמוציות מיובשות יכולות להחליף מנת פרי.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים