השזיף אדום הציפה – המוביל בתכולת נוגדי החמצון

מחקר חדש שנערך במכון וולקני מגלה

השזיף אדום הציפה – המוביל בתכולת נוגדי החמצון מבין הפירות הטריים שנמכרים בישראל

המחקר מגלה ששיעור נוגדי החמצון בשזיף אדום הציפה גבוה פי 3 מברימון ופי 5 מאשר ביין אדום –  אכילת שזיף אחד מאזנת את גורמי החמצון הנגרמים ממנת בשר אדום

פרסום

מחקר חדש שנערך במכון וולקני מגלה שהשזיף עם הציפה האדומה הוא המוביל בתכולת נוגדי החמצון מבין הפירות הטריים שנמכרים בישראל. במסגרת המחקר התגלה ששיעור נוגדי החמצון בשזיף אדום הציפה גבוה משמעותית מפירות אחרים: פי 3 מאשר ברימון ופי 5 מאשר ביין אדום, תפוח או בננה. תהליכי החמצון מתחילים עם תחילת עיבוד וחימום הבשר ונמשכים בקיבה. התהליך יוצר רכיבים מחומצנים הנספגים בחלקם ועלולים להזיק לכלי דם וללב.

סדרת השזיפים אדומי הציפה "רד הארט – לב אדום" שנבדקו במסגרת המחקר טופחו ומגודלים על ידי פירות בן דור מיסוד המעלה, המתמחים בפיתוח זנים מיוחדים. הפירות נמכרים בארץ ובחו"ל, בעיקר ברשתות השיווק הגדולות בבריטניה.

במסגרת המחקר, שנערך על ידי פרופ יוסי קנר מהמחלקה למדעי המזון במינהל המחקר החקלאי – מכון וולקני, נבדק החמצון הנגרם מבשר הודו אדום ב"קיבה מלאכותית", המדמה קיבת אדם מבחינת החומציות, האנזימים והתנאים האחרים. לקיבה המדומה הוכנס בכל פעם מיצוי של פרי או ירק טרי ונבדקה ההשפעה של נוגדי החמצון במשך שלוש שעות.

כדי שהפעילות נוגדת החמצון תהיה יעילה מומלץ לצרוך את נוגד החמצון בצמוד לארוחה. למעשה, אכילת שזיף אחד בסוף הארוחה מאזנת את החמצון ממנת בשר אדום של כ-200 גרם.

פרסום

פרופ יוסי קנר, עורך המחקר, ביצע בעבר שורה של מחקרים בנוגע לתזונה הים תיכונית וחקר את נושא תהליכי החמצון של מזון במערכת העיכול. בתחילת שנות התשעים הוא ערך מחקר שזכה לפרסום רב שעסק ב"פרדוקס הצרפתי" – כיצד שיעור מחלות כלי הדם בצרפת הוא נמוך למרות התזונה שכוללת שומנים מן החי וגילה שהסיבה האפשרית לכך היא שתייה במהלך הארוחה של יין אדום, המכיל ריכוז גבוה של נוגדי חמצון.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

בריא, טעים ומקומי: הגיע הזמן שתתנסו בתזונה עונתית

15 ביולי 2024

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
בריא, טעים ומקומי: הגיע הזמן שתתנסו בתזונה עונתית

15 ביולי 2024

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים