הפומלית מפחיתה את רמת הכולסטרול

הפומלית היא פרי פיתוח ישראלי, תוצר כלאים של אשכולית ופומלה. הפרי מוכר גם תחת השם "SWEETIE " (מתוק) כיוון שהוא מכיל כמות גדולה יחסית של סוכר ורמה נמוכה של חומציות  בהשווה עם האשכולית. מחקר חדש שנעשה באוניברסיטה העברית בירושלים על ידי ד"ר שולה גורנשטיין מביה"ס לרוקחות מצא שלפרי יכולת להפחית את רמת הכולסטרול בדם ולהעלות את ריכוז נוגדי החמצון. החלק הקליני של המחקר נעשה בבית חולים קפלן ברחובות על ידי קבוצת רופאים ובראשם פרופסור אברהם כספי מנהל מכון הלב של בית החולים, ובשיתוף פעולה עם חוקרים מארצות אחרות. המחקר התפרסם ב-Journal of Agricultural and Food Chemistry והראה תוצאות חיוביות ועקביות בכל קבוצות המחקר.

ד"ר גורנשטיין ממליצה על פרי אחד ביום, שזה שווה ערך ל-100 מ"ל מיץ, להפחתת רמת הכולסטרול בדם, ואף שתיים לאלה שסובלים מרמה גבוהה של כולסטרול. כמובן חייבים בהתאם להפחית מצריכת הממתקים וגם לשמור על דיאטה מאוזנת. מיץ פומלית מוכר בעולם תחת השם "SWEETIE JUICE “  והוא נמכר בחנויות הטבע .

 

פרסום
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים