הכירו את 7 המזונות שישפרו כל מצב רוח!

כשאנו מרגישים עצובים, מתוחים או מלאי דיכאון, נדמה לנו שקופסת גלידה תרפא את הכל. זה נכון שמתוק יכול לשחרר אנדורפינים במוח ולשפר את מצב הרוח בטווח הקצר, אבל המדע כבר הוכיח כי יש מאכלים הרבה יותר בריאים שעושים את העבודה. הנה 7 מזונות בריאים שיעזרו לכם להתמודד עם כל מצוקה נפשית.

1. לחץ – שוקולד מריר

מזון למצב רוח רע
לחץ, תהיה הסיבה אשר תהיה, נגרם בגוף בגלל הורמונים. כלומר, זה לא משנה אם הלחץ נובע ממחסור בזמן, עודף משימות או תחושת סכנה: התהליך הכימי שמתרחש בגוף הוא שחרור של הורמונים שהמוח שלנו מפרש כלחץ. מומחים גילו ששוקולד, במיוחד שוקולד מריר, יכול לפעול על אותם הורמונים ולהפחית אותם. מחקר שווייצרי מצא כי די ב-28 גרם של שוקולד מריר כדי להוריד את הורמוני הלחץ קורטיזול וקטכולאמין. מעבר למניעת תחושת המצוקה וחוסר האונים, הורדת רמת הלחץ יכולה לשפר משמעותית את התפקוד שלנו, כיוון שהיא מפנה את המוח להתמקד בדברים אחרים מלבד דאגות וחשש.
 

2. חולשה וחוסר אנרגיה – תרד

מזון למצב רוח רע
לעתים תחושת העייפות הזו של הבוקר לא עוזבת אותנו במהלך היום, לא משנה כמה כוסות קפה נגמע. הגוף מרגיש כבד, המוח איטי וכל מה שמתחשק לנו זה לזחול חזרה למיטה. ד"ר ג'ואנה דולגוף, שחיברה ספר בנושא תזונה נכונה, אומרת כי החומצה הפולית הקיימת בתרד, מסייעת לעיבוד ולהורדה של רמת החומר הומוציסטאין הקיים בגוף. רמות גבוהות של הומוציסטאין נמצאו כפוגעות בכלי הדם ומשבשות את זרימת הדם התקינה, דבר שפוגם באספקת החומרים המזינים למוח, ובכלל באספקת חמצן לתאים. כל זה גורם לחוסר אנרגיה, וירקות ירוקים כמו תרד, יכולים לסייע למצב זה בצורה ניכרת.
 

3. עצבנות – תפוח עם חמאת בוטנים

מזון למצב רוח רע
אתם מרגישים שהפתיל שלכם מתקצר? אין סבלנות יותר לאף אחד? כל דבר קטן 'מדליק' אתכם? ייתכן מאוד שהתחושה הזו נובעת ממחסור אנרגיה בגוף. כדי להרגיע ולהשקיט את המערכות, עלינו 'לתדלק' ולצרוך אנרגיה. אלא שהנטייה לבחור במזון עתיר סוכר תביא לעלייה מהירה וצניחה מהירה של הסוכר בדם, כך שמעגל העצבנות יחזור אחרי זמן קצר. פיתרון טוב שיכול להשאיר את רמת האנרגיה גבוהה לאורך זמן הוא שילוב מזונות. ד"ר דולגוף מסבירה כי הפחמימות שקיימות בתפוח מספקות את האנרגיה שתעביר את תחושת העצבנות, ואילו חמאת הבוטנים מכילה שומן בריא שמאט את תהליך העיכול ומביא לספיגה מבוקרת יותר של האנרגיה לאורך זמן.
 למאמר במלואו לחץ כאן 

פרסום
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים