החבאנרו- הפלפל החריף בעולם

הכירו את חבאנרו: הפלפל החריף ביותר בעולם, שפותח בארץ על ידי החקלאי, משה מדיני,

התערוכה החקלאית הבינלאומית, אגרו משוב ה-21, חושפת את אחד הסודות החריפים ביותר בחקלאות: פיתוח זן חדש של פלפל המצטיין בחריפות יתר, שמקנה לו את התואר- הפלפל החריף בעולם. הפלפל החדש הינו מזן "חבאנרו", ופותח על ידי משה מדיני, חקלאי ממושב נאות הכיכר. פלפל ה"חבאנרו" נחשב לזן הפלפל החריף בעולם על פי סולם סקוביל למדידת חריפותם של פלפלים.

המגדל, משה מדיני, סיפר היום כי פלפל החבאנרו מאוד מבוקש בקרב מסעדות רבות בארץ: "שפים ומנהלי מסעדות רבים בארץ ובחו"ל משתמשים בפלפל ה"חבאנרו" כדי ליצור חריפות מאוזנת. על כל 1 קילו של פלפלים חריפים ניתן להשתמש בפלפל אחד של הזן החריף. עבור המסעדות זה מאוד חסכוני במיוחד המסעדות המקסיקניות שידועות בבישול חריף". מקור פלפל ה"חבאנרו" הוא מדרום אמריקה, והוא מגיע במספר צבעים: כתום, צהוב, אדום ולבן. לפלפל צורת פעמון והוא משמש גם לקישוטי שולחן.

פרסום

לצד הפלפל החריף בעולם יוצגו בתערוכה החידושים בענף הירקות והפירות ופתרונות טכנולוגיים חדשניים בענף החקלאות. מאות חברות ישראליות ובינלאומיות יציגו פתרונות חובקי עולם להגדלת היבולים ולניצול מתקדם של השטחים החקלאיים העומדים לרשות המגדלים. במקביל יתקיימו כנסים, סימפוזיונים בינלאומיים ומפגשי פסגה בהשתתפות אנשי המקצוע המובילים ובכירי הענף בישראל ובעולם.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים