דיון דחוף נותח כל ענף חקלאי בנפרד, ירקות, פירות, חלב, ביצים, פטם וכו' מבחינת מצאי ואספקה סדירה בטווח המידי

שר החקלאות, אבי דיכטר, ומנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא, קיימו  (13.10) דיון הערכת המצב בחדר המצב של משרד החקלאות בשיתוף כלל גורמי המקצוע במשרד החקלאות, ובהשתתפות שר כלכלה, ניר ברקת, מנכ"ל משרד הכלכלה, אמנון מרחב, סגן ראש רח"ל, יוסי שפירא ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' אבי שמחון. בדיון השתתפו גם גורמי המקצוע של המשרד, וביניהם: המשנה למנכ"ל המשרד, יובל ליפקין, מנהל שירותים וטרינריים במשרד, ד"ר תמיר גשן, מנהלת השירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד, שלומית ציוני ושורה של בעלי תפקידים רלוונטיים במשרד.

בדיון הוצגה לשרים תמונת המצב העדכנית נכון להבוקר (13.10) של משרד החקלאות לתרחישי פגיעה באספקת המזון מן הצומח ומן החי לציבור, ופתרונות אד-הוק על מנת לדאוג לרציפות תפקודית ולביטחון מזון לציבור.

 

פרסום

בדיון נותח כל ענף חקלאי בנפרד, ירקות, פירות, חלב, ביצים, פטם וכו' מבחינת מצאי ואספקה סדירה בטווח המידי, הבינוני ובטווח הארוך. הוצגו תרחישי הייחוס לכל ענף, ופעולות אותן יש לנקוט בהתאם לתרחיש עד לתרחיש הקיצוני ביותר. בדיון, שני המשרדים, חקלאות וכלכלה, הציגו בעיות ופתרונות אפשריים לאורך כל שרשרת האספקה של מזון תוך שילוב זרועות ועבודה משותפת.

 

שר החקלאות, אבי דיכטר, אמר בדיון: "הסיכוי לסגירת נמל בישראל גבוה לאין שיעור בעת הזו לעומת פגיעה נקודתית במשק חקלאי, שדה או חממה ספציפיים. הסיכוי שאונייה עמוסה תוצרת לא תוכל לעגון ולפרוק בישראל גדול יותר מהסיכוי שלא ניתן יהיה לקטוף תוצרת במשק החקלאי. על כן עלינו לחזק את החקלאות המקומית, כדי שתמשיך לייצר מזון לאוכלוסייה בימים אלה. הייבוא ישלים את החוסר מהאזורים שנפגעו".

 

בתום הדיון קיבל שר החקלאות, אבי דיכטר, מספר החלטות, בינהן:

יש להמשיך לעקוב ולמפות את כלל שטחי החקלאות שנפגעים בהתאם להתפתחויות, כדי לשמור על רציפות תפקודית וביטחון המזון של אזרחי המדינה. המשרד יסב שטחים חקלאיים שנהרסו בעוטף ובשלב זה לא ניתן יהיה לשקמם, להעביר את הגידולים לאזורים אחרים בארץ. בנוסף ציין כי, חוסר נקודתי של תוצרת טרייה יושלם בייבוא.

פרסום

 

בנוסף, לאור העובדה שכאמור רוב מכריע מהשטח שנפגע הינו שטח חקלאי, הנחה השר לבחון מול משרד האוצר את קידום תשלום מקדמות לחקלאים שנפגעו על חשבון הפיצוי העתידי לו הם זכאים בגין פגיעה במשקים החקלאיים מעבר לטווח של 7-0 ק"מ.

 

משרד החקלאות נערך לסייע ככל הניתן באספקה ובהנגשה של המזון הטרי לאוכלוסייה. מנכ"ל המשרד ממשיך לקיים הערכות מצב שוטפות, ולעקוב אחר השינויים בשוק, ויעדכן את הציבור ככל שיידרש. המשרד מעמיד לרשות הציבור הרחב את מוקד משרד החקלאות, הזמין 24/7, בטלפון: 6016*.    

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

דיון דחוף נותח כל ענף חקלאי בנפרד, ירקות, פירות, חלב, ביצים, פטם וכו' מבחינ...
הבנק העולמי בוחן שיתוף פעולה אזורי בין ישראל, מצרים, מרוקו, ירדן ואיחוד האמ...
לראשונה: הסכם שיתוף פעולה של ישראל עם איחוד האמירויות הערביות בתחום החקלאות
תוצרת חקלאית כחול לבן – עכשיו גם בבחריין
פירות וירקות מישראל ימכרו בשוק הקמעונאי המרכזי בדובאי
האבוקדו הישראלי הראשון נוחת בדובאי
דיון דחוף נותח כל ענף חקלאי בנפרד, ירקות, פירות, חלב, ביצים, פטם וכו' מבחינ...
הבנק העולמי בוחן שיתוף פעולה אזורי בין ישראל, מצרים, מרוקו, ירדן ואיחוד האמ...
לראשונה: הסכם שיתוף פעולה של ישראל עם איחוד האמירויות הערביות בתחום החקלאות
תוצרת חקלאית כחול לבן – עכשיו גם בבחריין
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים