גזר כדורי, חומוס צבעוני, שעועית סגולה וחציל שלא סופח שמן

גזר כדורי, חומוס צבעוני, שעועית סגולה וחציל שלא סופח שמן

 

אחרי תפוח האדמה הסגול, הגזרים בצבעי צהוב, סגול ולבן, קישוא בצורת כוכב, ביתן החידושים שבתערוכת אגרו משוב חושף עוד מהירקות החדשים שימצאו בקרוב על מדפי הירקות ברשתות השיווק. קבלו טעימה קטנה מהירקות החדשים שיפתיעו אתכם השנה:

פרסום

גזר כדורי: השנה בתערוכה משנה הגזר את צורתו המקורית ויגיע בצורה חדשה, גדול יותר מכדור פינג פונג, קטן מכדור טניס. החקלאי אורי רבינוביץ, ממושב צופית, מסביר כי "הגזר העגול בעל מרקם מוצק ומאחר ואינו מתפרק בקלות מתאים מאוד למרקים ותבשילי קדרה". הגזר הכדורי מגיע אלינו לצלחת היישר מארצות הברית ובגלל צורתו הוא מככב כקישוט שולחן.

חומוס צבעוני: מכון וולקני יציג השנה בתערוכה זן חדש וצבעוני של הקטניה הלאומית, חומוס. ד"ר שמואל גלילי, ממכון וולקני, יציג בתערוכה מגגון שלם של זני חומוס בצבעי שחור וירוק שהגיעו מאתיופיה, אפריקה, הודו ואוסטרליה. הגרסה החדשה של החומוס נחשבת לבריאה וגם טעימה: "החומוס הזה מלא בנוגדי חימצון, שמגיעים עד פי 50 יותר מהחומוס הרגיל והוא מלא בסיבים תזונתיים", מדגיש גלילי. היתרונות שלו הם במניעה של סרטן, בהפחתת של כולסטרול". לדבריו, אמנם מדובר בחומוס בעל קליפה גסה יותר ובטעם מעט שונה, אך הזן הזה נחשב ללא פחות טעים.

שעועית סגולה: פריכה ומעודנת מאוד. יתרונה הגדול הוא בכך שאפשר לאכול אותה חיה, ללא צורך בבישול. מוצאה בהרי האלפים ויש לה טעם רענן והיא מוסיפה צבע מעניין לסלט. החקלאי משה מדיני, ממושב נאות הכיכר, מסביר כי הבשורה בשעועית הסגולה היא לא רק בצבע אלא גם בערך הבריאותי שבה: "שינוי הצבעים בירקות ובפירות מעניק להם מוסף בריאותי ומעשיר אותם בערכים חדשים. הצבע הסגול מעניק לירק פיגמנטים סגולים המשמשים נוגדי חמצון חזקים שתורמים להאטת תהליכי הזדקנות של העור והמוח".

פרסום

חציל סגלגל שלא סופג שמן: החציל שמגדל משה מדיני מגיע אלינו מהאזורים הצפוניים של איטליה ונקרא "כוכב הדרום". הוא עגול, צבעו סגלגל בהיר והייחודיות שלו היא העובדה שהוא סופג כמות מזערית של שמן . יש בו מעט נוזלים וטעמו עדין ומיוחד.

רוב החידושים בירקות והפירות שיוצגו בתערוכה נמצאים בשלבי חדירה לשוק וחלקם כבר נמכרים ברשתות השיווק הגדולות. חיים אלוש, מנכ"ל התערוכה התייחס לחידושים שיוצגו בתערוכה ואמר: "אנשים שואלים אותי אם יש חקלאות. אז זה המסר הכי חזק שלנו: החקלאות בישראל לא רק שלא נעלמה, היא מתחזקת ובועטת ומהווה חלק חשוב בכלכלת ישראל".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים