אמצעים להרחקת ציפורים מגידולים חקלאיים ומבנים בדרכים הומאניות

 

 

על פי הערכה הציפורים זוללות למעלה מ-20 אחוז מהשתילים והיבולים בשדות, בכרמים ובמטעים. הרחקת הציפורים ללא פגיעה בהן תחסוך לחקלאים סכומי עתק.

פרסום

ציפורים בשמים הם מראה מלבב לרוב בני האדם, אך לא לחקלאים.

מדי שנה מחסלות הציפורים למעלה מ-20 אחוז מהשתילים והיבולים בשדות, בכרמים ובמטעים וגורמות לנזקי עתק שמצטברים לעשרות מיליוני שקלים.

 

חברת אגרולן מרמת הגולן תציג בתערוכת החקלאות הבינלאומית אגרו-משוב אמצעים להרחקת ציפורים משדות החקלאים וממבנים באמצעים הומאניים ללא כל פגיעה פיזית בהן. המתקנים משמיעים לסירוגין קולות של ציפורים במצוקה, עופות דורסים או צלילים שלא נעימים לאוזן הציפור וכך גורמים להם לעוף ולחפש את מזונן במקום אחר.

 

מרבית החקלאים לא מצליחים כיום להתמודד ביעילות עם הציפורים וסופגים את נזקיהן. אחרים משתמשים בשיטות הפחדה שונות. יתרונם של המתקנים החדשים שהם לא מצריכים נוכחות פיזית של החקלאי ופועלים באופן אוטומטי. לרשות החקלאי מספר אפשרויות לשנות את ההקלטה בהתאם לציפור אותה הוא רוצה לסלק. בשטחים גדולים נעזרים ברמקולים שמבטיחים כיסוי של כל השטח.

פרסום

 

לדברי יהודה גליקמן, מנכ"ל אגרולן, בתערוכה יוצגו אמצעי הפחדה המתאימים למבנים גדולים. הם מתבססים על השמעת קול שהוא בלתי נסבל מבחינת הציפורים, אך בני האדם אינם מסוגלים לשמוע אותו. לכן ניתן להפעיל אותם גם במבנה שבני אדם פוקדים אותו. מתקן נוסף מתאים לסילוק ציפורים ממרפסות שמופעל על בסיס זיהוי תנועה של ציפורים

בתערוכת אגרו-משוב יוצגו אמצעים טכנולוגיים לניהול ומעקב מרחוק אחר המשק החקלאי כולל מצלמות מעקב המאפשרות לחקלאי לבחון את מצב הגידולים מכל מקום דרך האינטרנט וכן מלכודות שמעבירות תמונות של החרקים שנלכדים בהן וכך ניתן לתת מענה מהיר להתפשטות של מזיקים בטרם יתפשטו.

תערוכת פרש אגרו-משוב 2015 תערך בימים שלישי ורביעי, 23-24 ביוני, במרכז הירידים בתל אביב ויבקרו בה חקלאים ומשלחות מחו"ל. בתערוכה יוצגו חידושים טכנולוגיים לניהול המשק החקלאי במאה ה-21 ואמצעים לשיפור איכות הפירות והירקות וניקיונם.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים