אין זמן לפעילות גופנית? השתמשו ביין כתחליף

לאוהבי היין יש סיבה לשמוח. בימים שאין להם זמן לעשות פעלות גופנית כמו הליכה (מאוד מומלצת!), לא להאמין שאפשר לפתוח בקבוק יין כתחליף.

מחקר חדש מעניין מצא שה-"רסברטרול", המגן על הלב, הנמצא ביין אדום, יכול גם למנוע אובדן שרירים כתוצאה מישיבה ממושכת בלי פעילויות. החוקרים חיפשו דרכים למנוע את הנזק בשרירים של אסטרונאוטים – דילול העצמות ועלייה בעמידות לאינסולין (שלבים מוקדמים של סכרת). החוקרים בחנו שתי קבוצות של אסטרונאוטים בתנאים של חוסר מישקל, לאורך תקופה של 15 יום. לקבוצה הראשונה ניתנה תוספת רסברטרול וכתוצאה נשמר מצב השרירים, העצמות והעמידות לאינסולין, לעומת הקבוצה השנייה שבה נרשמה ירידה בכל המדדים.

המדענים טוענים שהשפעת השהות בחלל דומה לאורח חיים לא פעיל על פני הקרקע. הם לא ממליצים שהרסברטרול יחליף פעילות גופנית, זו עשויה להיות דרך להקל על השרירים במיקרים  שלא ניתן לבצע פעילות גופנית, כגון אחרי תאונות או במקצועות שרוב העבודה מתבצעת בישיבה.

פרסום

האם היין עושה טוב לגוף?

רסברטרול הוא חומר נוגד חימצון הנמצא בשפע בקליפה האדומה של הענבים, הנותנת את הצבע ליין האדום והרבה מהיכולת שלו להלחם במחלות. ממצאים חדשים אלו לגבי היכולת של היין לשמור על מסת שרירים מצריכה עוד מחקרים לאישוש ההשפעה. למרות זאת, הרסברטרול ישנם מחקרים רבים שהראו השפעות חיוביות בכיוונים אחרים. למשל נמצא שרסברטרול עוזר להפחית את רמת השומנים בגוף, מכיל חומרים נוגדי סרטן ויכול להאריך חיים. מומלץ סיכום להרים כוסית לפחות עבור כל אלה.

אם לא ניתן לשתות יין מכל סיבה שהיא, אפשר להשתמש באותה מידה של יעלות בבוטנים, ופירות יער (מכילים אף הם את הכימיקל הטבעי הזה) או לקחת תוספת רסברטרול. העיקר לא לשכוח להשתמש בהמלצות, שלא לאבד יתרונות אלה.

פרסום

מאת : לוטי זילברמן מהנדסת כימיה תואר 2

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים