אבוקדו – מחקר חדש

17-2-14

מאת לוטי זילברמן מהנדסת כימיה תואר שני

עם התמחות בתרופות,תזונה וסביבה

פרסום

ידוע מזה שנים רבות שלאבוקדו תכונות בריאותיות מיוחדות. בין התכונות הכי חשובות היא שיפור זרימת הדם בגוף, במיוחד בלב ובמוח. מחקרים הראו שאבוקדו יכול למנוע מחלות לב ולהפחית את רמת הכולסטרול. תכונות אלה תורמות להפחתת הסיכון להסתיידות עורקים ומשפרים את זרימת הדם לתאי המוח.

עכשיו מחקר חדש יכול לסייע בהפחתת משקל על ידי שיפור תחושת השובע במשך היום.

המחקר נעשה באוניברסיטה LOMA LINDA בקליפורניה. החוקרים בדקו26 מבוגרים הסובלים ממשקל יתר, עם בריאות טובה הם הוסיפו חצי אבוקדו לארוחת הצהריים, או הורידו פריט אחד מהארוחה והוסיפו חצי אבוקדו.

נבדקים שאכלו חצי אבוקדו בארוחה הרגישו טוב לפחות 3 שעות אחרי הארוחה ול-40% לא היה צורך לקחת חטיף אחרי 3 שעות מהארוחה. כ28%דיווחו שאפילו אחרי 5 שעות לא חשו צורך בחטיף.

החוקר הראשי ד"ר גיואן שאביית הצהיר שהרגשה של שובע זה גורם חשוב בשמירת משקל תקין, כיוון שלא לוקחים חטיפים בין הארוחות, לא מרגישים צורך. עוד מצאו שלמרות הקלוריות והפחמימות שמתווספות לארוחה, אין עלייה של רמת הסוכר בדם, יותר מאלה שאכלו ארוחה סטנדרטית. אבחנה זו מתפרשת שאבוקדו יכול לאזן את רמת הסוכר בדם, והחוקרים חושבים להמשיך במחקר בכיוון זה.

פרסום

תחושת השובע המשופרת מקורה בערך התזונתי הגבוה. אבוקדו עשיר בסיבים, ויטמינים C ,6B ,E וויטמין K, וגם מינרלים כגון נחושת, פולאט ואשלגן. הם גם עשירים בשומנים טובים, יותר מ-50% זו חומצה אולית, הידועה ביכולתה להפחית את הסיכון למחלות לב. המזינים ונוגדי חימצון הנמצאים באבוקדו כוללים קרוטנוידים-בטה קרוטן, אלפא קרוטן ולוטין. השילוב בינהם הופך את הפרי למזון בסיסי נוגד דלקות. אבוקדו נחשב כמסייע לגוף לקלוט קרוטנוידים ונוגדני חימצון גם ממזונות אחרים.

לסיכום

אם לא עשיתם זאת עד כה, יש להוסיף לרשימת הקניות שלנו אבוקדו – זה עוזר למה שהכי חשוב: "מניעת מחלות". ידוע שדלקות הם איום למספר רב של מחלות כרוניות, כולל סרטן ומחלות אוטואימוניות. הוספת אבוקדו לתפריט שלנו מהווה יתרון כפול – גם מניעת מחלות וגם ירידה במישקל. בנוסף זה גם מוסיף צבע וטעם לתפריט.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתבות נוספות

אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
פירות יבשים בריא או לא בריא
דבש - האנטיביוטיקה של הטבע לעונת החורף
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
טיפים לאחסון פירות וירקות
האם כש אבוקדו שחור הוא מקולקל
איך לאחסן נכון תפוחי אדמה שלא יתקלקלו
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים