דף הבית / חדשות בחקלאות / 42 מיליארד תולעים מגרמניה נשלחות למאבק בחדקונית הדקל

42 מיליארד תולעים מגרמניה נשלחות למאבק בחדקונית הדקל

עושים עליה כדי לתרום לישראל

“רכבת אווירית” של 42 מיליארד תולעים מגרמניה נשלחות למבצע ארצי למאבק בחדקונית הדקל

42 מיליארד תולעים תעשנה את דרכן מגרמניה לישראל, למבצע ארצי למאבק בחיפושית חדקונית הדקל בדרך טבעית.

פרסום

החדקונית שהתפשטה ברחבי הארץ גובה מחיר כלכלי יקר מרשויות מקומיות, מגדלי עצי תמר ומסכנת חיי אדם שעצים עלולים לצנוח על ראשם.

 

האמצעים הכימיים להתמודדות עם המזיק הם רעילים לבני אדם שנמצאים בסמוך ולשאר בעלי החיים. בנוסף הם אינם פוגעים בחדקונית כשהיא נמצאת בשלב הגולם בתוך עצי הדקל. החיפושית הצליחה לפתח בהדרגה עמידות לחומרים הכימיים ולכן יש צורך להגביר את עוצמתם כל העת. עד שחלק מהישובים התייאשו מהמאבק הסיזיפי בחיפושית והחליטו לוותר לגמרי על עצי הדקל, למרות תרומתם הרבה לחזות החיצונית.

פרסום

את המבצע למיגור החדקונית מוביל מפעל ביו-בי מקיבוץ שדה אליהו המתמחה באמצעים להדברה ביולוגית בחקלאות ובתחום הנוי. במסגרת המבצע יפוזרו בכל אחד מעצי הדקל תולעי נמטודות שיאתרו את זחלי החיפושיות ויפגעו בהן. הנמטודות אינן מסוכנות בשום דרך לבני אדם או בעלי חיים ולכן אפשר להשתמש בהן ללא חשש גם בתוך האזורים העירוניים.

במסגרת המבצע יעשה שימוש גם במלכודות מיוחדות מספרד שמפיצות ריח של עץ נגוע. החיפושיות נמשכות לריח, נכנסות למלכודת וטובעות בתוכה. המלכודת פעלה בהצלחה באיים הקנאריים שסובלים מהמזיק.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …