דף הבית / חדשות בחקלאות / משמש בחודש מרץ?! – העונות מתהפכות

משמש בחודש מרץ?! – העונות מתהפכות

עצי המשמש עושים קאמבק בערבה לאחר 40 שנים והצרכנים יהנו מפרי טרי עוד לפני חג הפסח

 

 

פרסום

בשורה לאוהבי המשמשים: העונה הקצרה של הפרי הקיצי מקדימה והמשמש יגיע למדפים כבר בחודש מרץ, עוד לפני חג הפסח. זאת לאחר שעצי פירות הקיץ עושים קאמבק למושב עין יהב, ארבעים שנים לאחר שנעקרו.

 

הודות לחורף הנוח בערבה הפרי יבשיל כבר בחלקו האחרון של החורף, וכך בחג הפסח אפשר יהיה לאכול משמשים טריים והילדים יוכלו לשחק בגוגואים בנוסף לאגוזים.

 

עם עליית המתיישבים הראשונים בערבה על הקרקע הם נטעו גם עצי פרי, אולם הם התקשו להסתדר עם המים המליחים באזור והעצים נעלמו לאיטם לטובת גידולי פלפל.

 

פרסום

לדברי רמי שדה, אגרונום אגודת עין יהב, לאחר ניסויים רבים הצליחו כעת החקלאים והחוקרים לפתח זנים של עצי פרי המסוגלים להתמודד עם המלח באזור באמצעות כנות עמידות. ולכן בתום שנת השמיטה יינטעו באזור עין יהב עצי משמש ואפרסק שאליהם יצטרפו כפי הנראה בהמשך גם שזיפים ונקטרינות. הנטיעות יתפרסו בשלב הראשון על שטח של 50 דונם ויורחבו מדי שנה.

 

האקלים המיוחד של הערבה מאפשר לחקלאים לגדל פירות וירקות גם בעונות שהם אינם גדלים במקומות אחרים, וכך יבולי פירות הקיץ צפויים להקדים בחודשים את הבשלת הפרי בשאר אזורי הארץ. הרחבת מטעי הפירות בשנים הבאות תאפשר יצוא לאירופה ותהיה תחליף טוב לענפי ירקות שהביקוש להם ירד בחו”ל.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …