דף הבית / חדשות ישראליות / מערך חדש לניטור עשבייה

מערך חדש לניטור עשבייה

 במפעל החדש של חברת ‘טוף מרום גולן’

 עם הקמת המפעל החדיש והמתקדם של חברת ‘טוף מרום גולן’ בבעלות קיבוץ מרום גולן, שהוקם באזור התעשייה אלון תבור, נבנה אגף חדש ונרכש מכשור מתקדם המאפשר את קיומו של מעקב אחר נביטת זרעי עשבים ברמת ניטור גבוהה במיוחד, לשם הבטחת איכות מצעי הגידול המקצועיים של ‘טוף מרום גולן’.

חומרי גלם רבים בענף החקלאות עוברים בדיקות לניטור פגעים על ידי השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות, אלא שבמחלקת המו”פ (מחקר ופיתוח) ברשות אגרונום החברה יוני אוסרוביץ, החליטו על הקמת מערך בדיקה פנימי, נוסף, כחלק ממעקב בלתי מתפשר אחר איכות חומרי הגלם בהם משתמשת ‘טוף מרום גולן’ להכנת מצעי הגידול הנשלחים אל המשתלות ואל החקלאים וזאת על ידי מערך בדיקה פנימית מחמירה גם במפעל עצמו, בנוסף לבדיקות החיצוניות. המהלך מתבצע באמצעות אינקובטורים, בהם נבדקות דגימות של חומרי הגלם על ידי צוות מעבדת המו”פ בחברה.

פרסום

ניטור עשבייה הינו חלק מסדרת בדיקות קפדנית אותם עוברים חומרי הגלם המגיעים למפעל והוא מגובה במערכת חיטוי בקיטור יחידה במינה לאבטחת ניקיונם המלא של חומרי הגלם לפני שילובם במערך היצור של מצעי הגידול.

 

מדובר בצעד נוסף, שמקדמים בחברה על מנת להבטיח איכות גבוהה במיוחד למוצרים, המצטרפת לעובדה, כי מפעל ‘טוף מרום גולן’ הינו היחיד בארץ לייצור תערובות קרקע וטוף בו פועלת מחלקת מו”פ.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

רשות הטבע והגנים תייעץ לחקלאים ב”יום פתוח ערבה” על הדרכים להתמודדות עם נזקי חיות בר

במהלך יום פתוח ערבה, בין התאריכים 30-31.01.2019 תשיק, רשות הטבע והגנים את חוברת ההסברה “חקלאי, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *