מדינת ישראל עלולה להשאר עם 3 מיליון מ"ר המכוסים במערכות סולאריות שאינן שמישות

המחיר הסביבתי הכבד של המהפכה הירוקה באנרגיה:

 

מדינת ישראל עלולה להשאר עם 3 מיליון מ"ר

פרסום

המכוסים במערכות סולאריות שאינן שמישות

 

חברת ET Solar הצטרפה לארגון המחייב לאסוף

למיחזור את קולטי האנרגיה בתום שימושם

 

המהפכה הסולארית בישראל נמצאת בעיצומה – מערכות רבות מותקנות ברחבי מדינת ישראל כדי להפוך את יצור החשמל לירוק יותר. אולם המעבר לאנרגיה סולארית טומן בחובו "פצצה סביבתית מתקתקת" של כמויות עצומות של פאנלים שבשלב כלשהו יתיישנו ויהיה צורך לפנותם.

 

היקף המערכות הסולאריות צפוי להגיע לשטח עצום של 3 מיליון מ"ר שיכוסהבזכוכית, אלומיניום, סיליקון וחומרים נוספים. המערכות צפויות לייצר אנרגיה למשך 20-25 שנים לפחות, אולם בתום השימוש יווצר הצורך לפנות אותם, דבר שאיש אינו מתמחר כיום. הכמות צפויה לגדול בהרבה בשנים הקרובות עם התקנת מערכות סולאריות נוספות. מדובר בבעיה נוספת שאם לא תטופל בעת ההתקנה, תמתין לנו בעתיד או תחכה כ"ירושה" לילדינו.

 

פרסום

חברת ET Solar, אחת משלושת חברות אספקת הציוד הסולארי הגדולות בישראל, הצטרפה לארגון "PV CYCLE" שמחייב את חבריו לאסוף למיחזור את הפאנלים הסולאריים שהם יצרו, לאחר סיום השימוש בהם.

 

לדברי רפי קירשנבוים, מנכ"ל ET solar ישראל, הקולטים נועדו ליצור אנרגיה נקייה ומתחדשת כדי לתרום לשימור הסביבה. בהצטרפותנו לארגון התחייבנו לדאוג לאסוף בחזרה את הקולטים שאנו מייצרים. כחברה הפועלת בתחום שימור הסביבה, יש לנו אחריות לדאוג שמוצרינו לא יהפכו בסופו של דבר לגורם הפוגע בה. חלקי הקולטים שיאספו ישמשו בעתיד לייצור מודולים חדשים של מערכות סולאריות. בנוסף מציעה אי.טי סולאר אחריות מקיפה לתפוקת המודולים הסולאריים המגובה על ידי 10 חברות ביטוח.

 

קונצרן האנרגיה הסולארית הבינלאומי ET Solar הוא אחד מהגופים הגדולים בעולם בתחום פיתוח ושיווק פאנלים סולריים. מכירות הקונצרן בשנת 2009 הסתכמו בחצי מיליארד דולר. ET Solar רואים באגן הים התיכון יעד אסטרטגי לפיתוח, בשל החשיפה הגבוהה לאור השמש לאורך חודשים רבים בשנה. כחלק מחדירתם לישראל הקים הקונצרן מערך של מחסני אספקה קדמיים המאפשרים אספקת ציוד בזמן קצר, ביטוח ואחריות.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

פיתוח מערכת אגרי-וולטאית חדשנית לפיצול קרינת השמש המאפשרת התקנת שדה סולארי...
אנרגיה סולארית על קרקע חקלאית- תוך המשך ייצור תוצרת חקלאית בצורה מיטבית • ה...
ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה: לפני שהממשלה מעניקה מתנות לירדן - חובה לקיי...
ביקוש חסר תקדים לפנייה המשותפת של משרד האנרגיה ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר לק...
האם יחליפו שדות סולאריים את שדות החקלאות בעמק החולה?
מיליארד סינים לא טועים: הוקמה חממה סינית ניסיונית במו"פ ערבה תיכונה לבחינת...
פיתוח מערכת אגרי-וולטאית חדשנית לפיצול קרינת השמש המאפשרת התקנת שדה סולארי...
אנרגיה סולארית על קרקע חקלאית- תוך המשך ייצור תוצרת חקלאית בצורה מיטבית • ה...
ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה: לפני שהממשלה מעניקה מתנות לירדן - חובה לקיי...
ביקוש חסר תקדים לפנייה המשותפת של משרד האנרגיה ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר לק...
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים