דף הבית / חדשות בחקלאות / “לא ניתן יד לכוונת רשות המים לקבוע מחיר אחיד למים לחקלאות”

“לא ניתן יד לכוונת רשות המים לקבוע מחיר אחיד למים לחקלאות”

פורום אגודות וספקי המים הפרטיים בישראל:

“לא ניתן יד לכוונת רשות המים לקבוע מחיר אחיד למים לחקלאות”

 

פרסום

פורום אגודות וספקי המים הפרטיים בישראל קיים דיון מיוחד שבמהלכו גובשו והוצגו עמדותיו בנוגע לרפורמת ההתאגדות האזורית. נציגי הפורום הביעו תמיכה ביוזמת רשות המים להנהיג רישיונות אזוריים לאספקת מים לחקלאות ובכלל, אך הדגישו כי הניסיון לייצר זיקה בין רפורמת קידום הרישיונות האזוריים להנהגת מחיר אחיד למים לחקלאות בכל הארץ (מחירי אמבטיה) יוביל לא רק להימנעות מיצירת התאגדויות אזוריות חדשות, אלא גם לפירוק האגודות האזוריות הקיימות.

נציגי אגודות וספקי המים הפרטיים הביעו תרעומת על כוונת רשות המים לייצר זיקה בין הרפורמה במתן רישיונות האזוריים לאספקת מים לחקלאים, לבין האחדת מחיר המים לחקלאות וקבעו כי מדובר ב”הלאמה”, הלכה למעשה, של מפעלי מים פרטיים מידי הספקים והאגודות, תוך התעלמות מהעובדה שמחיר המים ואיכותם מהווים גורם מרכזי בקביעת אופי הגידולים באזורים השונים והתמורה מהם.

 ארז וייסמן, מנכ”ל ארגון עובדי המים ויו”ר פורום אגודות המים והספקים הפרטיים: “הרעיון העומד בבסיס הרפורמה, לפיו יוכלו ספקי המים להתאגד ולנהל באופן עצמאי את משאבי המים ותשתיות המים שלהם ולפתח מקורות מים חדשים, הינו מבורך. לצערנו, רשות המים מתעקשת להתנות את מתן הרישיונות האזוריים בקביעת מחיר אחיד לכל סוגי המים לחקלאות. לפיכך, החליטו אגודות המים והספקים הפרטיים כי במידה ולא תוסר התניה זו לא רק שלא נשית על עצמנו כל התאגדות אזורית חדשה, אלא גם נשקול לפרק את הרישיונות האזוריים הקיימים כיום”.

פרסום

בפורום אגודות וספקי המים מציינים כי בעוד שחברת מקורות אינה מחויבת בהקמת מפעלים בין אזוריים או התאגדויות, השקעות החברה בפיתוח מהוות חלק מתקציב הפעילות שלה ואינן נמדדות על פי אמות מידה שבהם נבדקים פרויקטים בשוק הפרטי. “אנו קוראים להפרטת הפעילות של חברת מקורות באספקת מים לחקלאות ומתן הזדמנות לספקים פרטיים, כמו אגודות המים והספקים הקיימים, להתחרות על אספקה זו בתנאים שווים.”

בדיון, שנערך השבוע במשרדי ארגון עובדי המים בקיבוץ אייל בהשתתפות עשרות נציגים מטעם אגודות המים וספקי המים הפרטיים, נדונו בנוסף גם עמדות הפורום בעניין החמרת כללי הסיוע למפעלי השבה וכן בעניין מחירי המים לצריכה הביתית ולצרכי הגינון בהתיישבות הכפרית המתוכננת.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

חקלאי פארן מנצלים הטמפרטורות הנמוכות לטיפוח כרמי ענבי מאכל מקדימים

חקלאי פארן מנצלים הטמפרטורות הנמוכות לטיפוח כרמי ענבי מאכל מקדימים המתחרים בייבוא ענבי איכות תוך …