כ-9 מיליון ₪ לשישה סטארט-אפים נבחרים שיבטיחו את המשך ההספקה הסדירה של תוצרת חקלאית

 

מרחפנים שמסייעים בהדברת מזיקים ועד הפטנט שיעזור בניקוי בריכות דגים:

משרד החקלאות ורשות החדשנות יעניקו כ-9 מיליון ₪ לשישה סטארט-אפים נבחרים שיבטיחו את המשך ההספקה הסדירה של תוצרת חקלאית

פרסום

 

תכנית של משרד החקלאות ופיתוח הכפר ורשות החדשנות, תסייע בפיתוח פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך לסוגיות המטרידות את חקלאי ישראל ועלולות לפגוע בהספקה סדירה של תוצרת חקלאית טרייה (ביטחון מזון). במסגרת התכנית, יוענק מימון של עד 70% מעלות ההוצאות על ניסוי הפיילוט. המטרה היא לקדם הטמעה ראשונית של הטכנולוגיה החדשנית, ולבחון יישום שלה שיביא להצלחה בארץ ובעולם.

 

מחר יפתח קול קורא נוסף לחברות סטרטאפ שרוצות להציע פתרונות טכנולוגיים לחקלאי ישראלית. הצעות ניתן להגיש הצעות עד ה-20 במרץ, 2022.

 

במסגרת מסלול הפיילוטים המשותף, בחרה הוועדה המשותפת למשרד החקלאות ופיתוח הכפר ולרשות החדשנות 6 סטארט-אפים מתחום האגרו-טק העוסקים בהבטחת הספקה סדירה של מזון טרי ("ביטחון מזון"), ולממן עד 70% מעלות ניסויי ההרצה (פיילוטים), לטובת סיוע בקידום טכנולוגי של התחום. החברות הזוכות, נבחרו מתוך 17 סטארט-אפים המתמחים בפיתוח מוצרי מזון או חומרי גלם לתעשייה, המבוססים על צמחים או תוצרי בעלי חיים, כמו גם פיתוחים שנועדו לשיפור ולייעול התוצרת בשלבי הגידול. בסך הכל יחולקו לחברות 8.6 מיליון ₪, כאשר חצי מהסכום יועבר ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר, והחצי השני מרשות החדשנות.

 

הסטארט-אפים הזוכים  יקבלו כל אחד תמיכה של עד 60% מתקציב הניסויי, כאשר חברות שיבצעו את הניסוי באזורי עדיפות לאומית יזכו בתוספת של 10% מימון נוספים. בנוסף, החברות יזכו לקדם את הפיתוח לשלב הבא, באמצעות תכנית פיילוט שתערך במשקים חקלאיים פעילים או במרכזי המו"פ (מחקר ופיתוח) של משרדי החקלאות והמדע, הפזורים בארץ. באופן זה, יוכלו החקלאים להיחשף לטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ובד בבד יתאפשר לחברות האגרו-טק גישה לפעילות חקלאית סדירה למיטוב הפיתוחים, מה שיסייע להן למסחר את הפיתוחים במהירות וביעילות.

החברות נבחרו על בסיס רמת החדשנות הטכנולוגית ומידת הייחודיות של התכנית; רמת האתגרים שהתכנית עונה עליהם; יכולות החברה, ובכללן יכולותיה הניהוליות והיכולת להביא להשלמת התכנית ומימושה העסקי; פוטנציאל הצמיחה העסקי-כלכלי של החברה עקב הצלחת התכנית; התרומה הטכנולוגית והתעסוקתית של התכנית לכלכלה הישראלית; איכות תכנית ההרצה – איכות אתר ההרצה (משק חקלאי או מרכז מו"פ אזורי של משרדי החקלאות  והמדע) והסינרגיה בין החברה לאתר; וכן, התועלת שתצמח לחברה מתכנית ההרצה בהיבטי קרבה לשוק ומסחור.

 

 

מנכ"לית משרד החקלאות ופיתוח הכפר,  נעמה קאופמן-פס: "ביטחון המזון נמצא על כתפנו. ולטובת זאת, משרד החקלאות משקיע תקציבים של מיליארדים לטובת מחקר ופיתוח. רק ככה נוכל להמשיך לחזק את החקלאות ולהיערך באופן מיטבי לשעות משבר ובפרט לשינויי האקלים. גם בפרויקט המדובר אנו משקיעים מתוך מחשבה שזהו העתיד שלנו, ובאמצעות האגרו-טק נוכל להתגבר על אתגרים שניתקל בהם מחר. אני מאחלת הצלחה רבה לחברות הזוכות מתוך אמונה שאלה ואחרות ימשיכו למתג את מדינת ישראל כמעצמת אגרו-טק, עם יכולות טכנולוגיות בסדר גודל בין-לאומי".

 

מנכ"ל רשות החדשנות, דרור בין: "במסגרת תכנית הפיילוטים המשותפת לרשות החדשנות ומשרד החקלאות המדינה מממנת פעילות הטמעה ראשונה של טכנולוגיות מתקדמות אצל חקלאי ישראל.  מטרת התוכנית היא כפולה: לתת אפשרות להטמעה ראשונה טכנולוגיות מתקדמות לחברות סטרטאפ ישראליות ולאפשר לאזרחי ישראל ליהנות מהחדשנות שמפותחת כאן. תחום האגרוטק הינו תחום חשוב ובעל השפעה אמיתית על עתיד העולם באמצעות מגוון תחומים, כמו: אקלים, ביטחון המזון, חקלאות מקיימת שמאפשרת שימוש פחות בחומרי הדברה וערכי תזונה גבוהים".

 

להלן פרטי 6 החברות הנבחרות:

BioFishency: החברה מפתחת מערכת אוטומטית ומבוקרת לטיפול בבריכות גידול דגים מתועשות RAS)). מערכות אלו מאפשרות גידול אינטנסיבי של דגים עם צריכת מים זניחה.  בבריכות מסוג זה, לאור הצפיפות של הדגים, מופרשים למים חומרים אורגניים בכמות גדולה. המערכת של ביו-פישנסי מטפלת במים וחומרים המפורשים למים, ובין היתר הופכת אמוניה לחנקן גזי, ומבצעת חיטוי של מי הגידול באופן שיכול למנוע התפרצות של מחלות, ולשפר את סביבת המחייה של הדגים. ניסוי הפיילוט צפוי לקרב את החברה לשיווק המערכת, על ידי בחינת הגידול בפועל 24/7 על פני מספר מחזורי גידול. כמו כן, הפיילוט יעזור  בהקמת משק-מודל שיסייע בקידום מכירות בארץ ובחו"ל.

איש קשר: יגאל מגן, [email protected] 054-7655458

 

Agrint Sensing Solutions החברה מפתחת חיישן סיסמי מתוחכם המזהה נוכחות של זחלים בתוך עצים נשירים (עצי תפוח, אגס, זית, שקד, אבוקדו, דובדבן, דולב, מנגו ועוד). המוצר מציע ניטור  שיאפשר הדברה מדויקת ומניעת נזקים בלתי הפיכים, ומהווה פתרון לבעלי מטעים, עיריות, גנים פרטיים וציבוריים, באיתור מוקדם של מזיקים. החיישן מאפשר ניטור 24/7 של העץ, זיהוי בשלב מוקדם ודווח ללקוח באמצעות אפליקציה. הדבר חוסך בעלויות ובכמויות הדברה וכמובן, מציל את העצים.

איש קשר: יהונתן בן המוזג , [email protected] 050-8507200

 

Tosaf Compounds: החברה פיתחה תרכיז מייצב קרינת UV חדשני ליריעות פוליאתילן המשמשות לכיסוי חממות חקלאיות. המוצר משמש בעיקר בסביבה עם רמה גבוהה של חומרי הדברה.

 

 

פרסום

הייחוד של המוצר החדש, הוא בחיסכון של עד 25% בעלות המייצב ביחס למוצרים מבוססי NOR המתחרים, המוגנים בפטנט ומיוצרים ע"י קבוצה קטנה בלבד של יצרנים אירופאים.

אשת קשר: רונית סגל אוחיון, [email protected]  054-2667793

 

ALTA: חברת הרחפנים "אלטה" פיתחה פתרון לריסוס מדויק של התוצרת הצמחית באמצעות רחפנים. הרחפן של ALTA סורק את השטח סריקה ראשונית,  צילומי השדה מוזנים למערכת של בינה מלאכותית של החברה, והיא מזהה את מוקדי העשבים השוטים. בשלב הבא נשלח הרחפן לגיחת ריסוס ומפזר את חומרי ההדברה רק בנקודות שזוהו ע"י המערכת של בינה מלאכותית. שיטה זו מאפשרת להתמודד ביעילות עם עשבים שוטים, תוך צמצום של מהיקף השימוש בחומרי הדברה. כמו כן, השיטה מצמצמת זיהום סביבתי ונזקים בריאותיים לבני אדם, ובנוסף חוסכת בעלויות בקבועות לחקלאים.

איש קשר: תומר רגב, [email protected] 054-30773273

 

FruitSpec: החברה פיתחה מערכת חכמה (FruitSpec Caliper) המודדת את גודל הפרי. המערכת המותאמת לכל סוג רכב, מודדת את גודל הפרי תוך כדי הנסיעה במטע ומחליפה את המדידה הידנית הנהוגה היום. הנתונים זמינים אוטומטית בענן של החברה. באמצעות הענן, המגדל יוכל לקבל החלטות אגרונומיות שישפיעו על גודל הפרי ולאחר יישומן, לעקוב אחר המשך התפתחות הפרי. המערכת תופעל במשך עונת גידול שלמה. לנתונים אלו חשיבות כלכלית ולוגיסטית הן למגדל והן לתחנות ההמשך בשרשרת השיווק (בתי אריזה, משווקים, צרכנים ועוד).

איש קשר: רביב קולא, [email protected] 054-4863561

 

Salicrop: החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית לטיפול בזרעים (בזרעים גרעיניים – אורז, חיטה, תירס, שעורה ובזרעי ירקות – עגבניות, פלפלים), המקנה לצמח עמידות גבוהה בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים, כגון: חום ויובש. במקביל, הטכנולוגיה מעניקה עמידות גבוהה מפני מליחות בקרקע ובמי ההשקיה. הטיפול שפותח, מבוסס על חשיפת הזרע לפורמולה המותאמת לתנאי הסביבה קשים. במסגרת ניסויי השטח שערכה החברה, בשנתיים האחרונות, בערבה, בנגב ובעמק בית שאן, התקבל שהטכנולוגיה המיושמת בזרעים, מביאה לשיפור משמעותי בהיקף היבול בשטחים הסובלים ממליחות גבוהה. בחודש הקרוב, החברה נכנסת לניסוי שטח גדול בעגבניות לתעשייה, המשתרע על שטח מעל ל-300 דונם. הניסוי מתבצע בתמיכת משרד החקלאות ורשות החדשנות. הפתרון של החברה רלוונטי מתמיד שכן על פי נתונים של האו"ם, עד 2050, כ- 50 אחוז מהקרקעות בעולם יסבלו ממליחות גבוהה, שצפויה לפגוע משמעותית בהיקף היבול.

בימים אלו, החברה עושה את דרכה לשוק הבין-לאומי באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים.

איש קשר: כרמית אורון, [email protected] 052-5415464

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

מלגות הצטיינות ע"ש משפחת דין מפנסלבניה ארה"ב לטובת הקמת פרויקטים חקלאיים מ...

15 ביולי 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון ישקיע 10 מיליון ש"ח לחיזוק החקלאות והתשתיות החקל...

14 ביולי 2024

נוהל תמיכה בהשקעות בתשתיות לטיפול בפסולת חקלאית בהיקף תמיכה של 42.5 מיליון ...

11 ביולי 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

מלגות הצטיינות ע"ש משפחת דין מפנסלבניה ארה"ב לטובת הקמת פרויקטים חקלאיים מ...

15 ביולי 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון ישקיע 10 מיליון ש"ח לחיזוק החקלאות והתשתיות החקל...

14 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים