דף הבית / חדשות בחקלאות / כנס חקלאים במחאה על הקנסות הדרקוניים למעסיקי עובדים זרים

כנס חקלאים במחאה על הקנסות הדרקוניים למעסיקי עובדים זרים

החקלאים זועמים על הגדלת הקנסות ב-600% בשנה אחת ויגבשו דרכי פעולה

החקלאים מתארגנים למאבק במחאה על החמרת האכיפה והקנסות המוטלים על מעסיקי עובדים ויערכו כנס התארגנות ביום שני, 29 ביוני, בלב השרון ולאחריו כנסים נוספים ברחבי הארץ.

בשנה האחרונה זינקו הקנסות לחקלאים על חריגות בשכר ובתנאי ההעסקה של עובדים זרים ב-600% לסכום של 35 אלף שקל והאכיפה במשקים הוגברה. בכל חקירה שעורכים הרשויות נבדקים עשרות פרמטרים שנוגעים לתנאי השכר והמגורים והקנס ניתן על כל עובד בנפרד, כך שחקלאי שמעסיק מספר עובדים חשוף לקנסות בהיקף של מאות אלפי שקלים שעלולים למוטט את המשק מבחינה כלכלית.

פרסום

 

בכנס ידונו החקלאים בדרכים הציבוריות והמשפטיות להתמודד עם החמרת האכיפה ותשתתף בו עו”ד חגית ויינשטוק, שתדבר על זכויות החקלאים אל מול החוקרים, אפשרויות הערעור על קנסות וכיצד להיערך מראש לביקורם מבחינת חוזה העסקה ותלוש השכר כדי להימנע מקנסות עתק.

 

לטענת החקלאים, בנוסף להגדלת הקנסות פוגעת המדינה בזכותם להתגונן. אם בעבר יכלו החקלאים לבחור להישפט על העבירה ולהציג את עמדתם בפני בית המשפט, הרי שכיום פתוח בפניהם רק המסלול של ועדת ערר פנימית במשרד הכלכלה. די בחוסר תשומת לב לפרטים או אי הבנה כדי להרוס את מטה לחמם.

 

פרסום

פניות בנוגע למאבק והצטרפות לכנסים בכתובת:  maavakhaklaim@gmail.com

 

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

חקלאי פארן מנצלים הטמפרטורות הנמוכות לטיפוח כרמי ענבי מאכל מקדימים

חקלאי פארן מנצלים הטמפרטורות הנמוכות לטיפוח כרמי ענבי מאכל מקדימים המתחרים בייבוא ענבי איכות תוך …